• YARIM ALTIN
  1.593,00
  % -0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4396
  % -0,21
 • € EURO
  10,0747
  % -0,32
 • £ POUND
  11,7707
  % -0,60
 • ¥ YUAN
  1,3025
  % -0,61
 • РУБ RUBLE
  0,1158
  % 0,17
 • BITCOIN/TL
  351938,184
  % 7,09
 • BIST 100
  1.392,91
  % 0,09

2021 için en iyi büyüyen hisse senetleri

2021 için en iyi büyüyen hisse senetleri

2021 yılı için en iyi beş büyüme stoku listemizde bir COVID-19 aşı üreticisi, küresel bir kredi kartı devi ve bir çevrimiçi evcil hayvan maması mağazası bulunuyor.

En iyi büyüyen hisse senetleri, piyasanın geri kalanından daha iyi performans gösteren hisse fiyatı kazançları sağlama ve gelirler ve karlar söz konusu olduğunda rekabeti aşma eğilimindedir. Büyüme potansiyeline sahip hisse senetlerini çıkarmak çok fazla iş gerektirebilir – ve temel analizlerin yanı sıra ortaya çıktıklarında finansal güncellemeleri incelemek, en umut verici fırsatları bulmak için en iyi şansı sağlar.

Şu anda satın alınacak büyüme hisse senetleri:

1. BioNTech

Yüksek büyüme stokları listemizin başında BioNTech var. Şirket, şu anda dünya çapında uygulanmakta olan bir koronavirüs aşısı geliştirmek için Pfizer ile birlikte çalıştıktan sonra milyonlarca kişi tarafından biliniyor. Son mali sonuçlarını incelemek, bu hisse senedinin şu anda neden takdir topladığını güçlü bir şekilde göstermeye yardımcı oluyor.

31 Aralık’a kadarki üç ayda elde edilen gelir 292,4 milyon sterlin olarak geldi – bu 2019’da aynı dönemde görülen 23,7 milyon sterlin ile tam bir tezat oluşturdu. 2020’nin tamamı boyunca bu rakam 408,6 milyon sterlin oldu ve bu sterlin de oldukça yüksekti 92 milyon bir yıl önce üretildi. Şimdi net kara bir göz atın. Bu, 2019’un aynı döneminde görülen 49,3 milyon sterlinlik kırmızıya düşüşün aksine, dördüncü çeyrekte 311 milyon sterline ulaştı.

Şu anda, BioNTech ile COVID-19 aşısından 1.4 milyar doz üretmesi için sözleşme yapıldı ve bu süreçte 8.3 milyar sterlinlik gelir elde edeceği tahmin ediliyor. Şirket ayrıca, yıl boyunca ek sözleşmeler ortaya çıktıkça gelirin artmasını bekliyor ve 2021’in tamamı için üretim kapasitesini 2,5 milyar doza çıkarmak gibi iddialı bir hedefe sahip.

Hisse senedi, son 12 ayda iki katından fazla arttı – 6 Nisan 2020’de 52 dolardan yazım sırasında 113,87 dolara yükseldi. Ancak bu, Aralık ayında, şirketin aşısının Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülmeye başladığı 131 $ ‘lık rekor seviyelerden yüzde 10’dan fazla.

 1. Etsy
  Ayrıca 2021 için en iyi büyüme stoklarının listesini yapmak Etsy’dir. El işi malzemeleri platformu, dünya koronavirüs kilitlenmesi sırasında yeni eğlence kaynakları ararken 2020’de olağanüstü bir performans gösterdi. Talepteki artış, finansal sonuçlarında da güçlü bir şekilde gösterildi. Dördüncü çeyrekteki gelirler, 2019’un aynı dönemine göre yüzde 117,7’lik bir artışla 3,6 milyar dolar oldu. Net gelirdeki artış, yüzde 374,7’lik bir artışla 143,8 milyon dolara yükseldi. 2020’nin tamamına gelince, gelirler yüzde 106,7 artarak 10,3 milyar dolara çıktı ve net gelirde yüzde 264,2 artış oldu ve 349,2 milyon dolara ulaştı.

2021’in ilk çeyreği için rehberlik de aynı derecede iyimser ve daha fazla üç haneli kazanç bekleniyor. İleriye bakıldığında, Etsy’nin CEO’su Josh Silverman şunları ekledi:

“Etsy’nin 2021’deki büyümesinin, e-ticaretin geri kalanıyla birlikte geçen yılın yüksek seviyelerinden yavaşlaması muhtemel olsa da, uzun vadede işimize yatırım yapmak için her zamankinden daha fazla inancımız var ve kalplerde akılda kalıcı bir farkındalık yaratıyoruz ve e-ticaretten daha iyi performans gösterme ve pazar payı kazanma hırsıyla tüketicilerin zihninde. “

3. Mastercard

2021’deki en iyi büyüyen hisse senetlerini düşündüğünüzde Mastercard aklınıza hemen gelmeyebilir, ancak şirket, satın alma şeklimizi dönüştürebilecek radikal özellikleri açıklamak üzere.

Kredi kartı devi geçtiğimiz günlerde, kripto para birimlerini desteklemeyi planladığını açıkladı – tüketicilere, isterlerse dijital varlıklarla ödeme yapma özgürlüğü veriyor. Tüccarlara da destek verilecek. Bu hizmet başladığında hangi kripto paraların kabul edileceğini bilmesek de, Bitcoin ve Ethereum’un yer alması kuvvetle muhtemel görünüyor.

PayPal da benzer işlevselliği ortaya çıkarmış olsa da, Mastercard’ın fiat ekosistemindeki bir dev olarak rolü bunu özellikle önemli kılıyor. Şirket, PayPal’ın erişemeyeceği gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmelerde varlığını sürdürüyor. MA’nın hisse fiyatı şu anda bir yıl öncesine göre yüzde 37 daha yüksek. Şimdi asıl soru, Mastercard’ın bu hızlı gelişen alanda erken hareket eden biri olarak bir avantajdan yararlanıp yararlanamayacağı – Bitcoin kendini lider bir varlık olarak sağlamlaştırmaya devam ederse kendini geleceğe hazırlayacak.

4. NextEra Enerji

En iyi büyüyen hisse senetleri için diğer yarışmacılar arasında, sektördeki emsallerinden çok daha iyi performans gösteren NextEra Energy yer alıyor. Şirket, Joe Biden’ın önümüzdeki yıllarda ABD’nin genişlemesi için istekli olduğu bir alan olan rüzgar ve güneş enerjisi için yeni altyapıya agresif bir şekilde yatırım yapıyor. Hisse başına kazancın 2021’de yüzde 7 artması bekleniyor ve son yıllarda sağlam bir büyüme rekoru kırdı.

NextEra Energy’nin başkanı ve CEO’su Jim Robo, 4. çeyrek sonuçlarında 2020’ye dönüp baktığında şunları söyledi:

Yıldan yıla hisse başına düzeltilmiş kazançta yaklaşık yüzde 10,5 büyüme elde ettik ve hem S&P 500 hem de S&P 500 Kamu Hizmetleri Endeksinden önemli ölçüde daha iyi performans göstererek yaklaşık% 30’luk bir toplam hissedar getirisi sağladık. Salgının devam eden etkilerini yönetmeye ve benzeri görülmemiş bir kasırga sezonunda yol almaya devam ederken bu müthiş performansı sergiledik. “

5. Chewy

Son fakat en az değil, normalde bir çevrimiçi evcil hayvan maması perakendecisinin en iyi büyüme stokları listesinde yer alacağını düşünmezsiniz. Ancak Chewy’nin temellerini incelediğinizde, şu anda neden bu kadar popüler olduğunu görmeye başlayabilirsiniz.

Şubat ayında bir noktada, hisse senedi, geçen Nisan ayında görülen 31.78 $ ‘ın en düşük seviyesinden neredeyse dört katına çıktı. Şirket, Wall Street’teki beklentileri aşmayı başarırken, COVID-19 sırasında evcil hayvan sahipliğinin nasıl arttığı nedeniyle daha fazla ivme bekleniyor. Marka, dördüncü çeyreğe göre kullanıcı sayısındaki yüzde 43 artışın ardından 20 milyona yaklaşıyor. Dahası, rakamlar, çevrimiçi evcil hayvan maması satışlarının önümüzdeki yıllarda büyümek için çok daha fazla alana sahip olduğunu gösteriyor.