• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4705
  % -0,55
 • € EURO
  10,2921
  % 0,01
 • £ POUND
  11,9475
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  1,3126
  % -0,42
 • РУБ RUBLE
  0,1145
  % -0,49
 • BITCOIN/TL
  417627,151
  % 1,56
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24

Alman Devi Deutsche Telekom, DeFi Network Celo’ya Yatırım Yapıyor

Alman Devi Deutsche Telekom, DeFi Network Celo’ya Yatırım Yapıyor

AB merkezli en büyük telekomünikasyon şirketi Deutsche Telekom, açıklanmayan bir miktarda Celo’nun yerel tokenini (CELO) satın aldı.

Deutsche Telekom, cep telefonunun merkezi olmayan finans projelerine erişimini sağlamak için tasarlanmış açık kaynaklı bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciri olan Celo’ya yatırım yaptı. Alman telekomünikasyon devi, Celo ağına katılan ilk şirkettir.

Deutsche Telekom DeFi’nin Geleceğine Yatırım Yapıyor
1995 yılında kurulan Deutsche Telekom, Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon sağlayıcısıdır. Almanya merkezli dev Bonn, Salı günü açıklanmayan bir miktarda Celo’nun yerli varlığını (CELO) satın aldığını duyurdu .

Blockchain platformu, DeFi sistemlerini ve araçlarını günümüzün en çok kullanılan öğesi olan akıllı telefon için erişilebilir hale getirmeye odaklanmıştır. Bu nedenle, Deutsche Telekom ile işbirliği, DeFi’nin benimsenmesi ve blok zinciri tabanlı şirket için ileri bir adımı temsil ediyor.

Telekom devi, kendi türünde küresel Celo Alliance for Prosperity’ye katılan ilk şirkettir. Deutsche Telekom AG Yönetim Kurulu Üyesi ve T-Systems CEO’su Adel Al-Saleh gelişme hakkında yorum yaptı:

“T-Systems tarafından işletilen altyapıyla birleştirilen CELO’ya yaptığımız yatırım, şirketimizin halka açık bir blockchain ağına katılmak için stratejik bir yaklaşım benimsemesini sağlıyor.”

Deutsche Telekom birim T-sistemleri MMS’in blok zinciri çözümleri merkezi başkanı Andreas Dittrich, şirketin kararını değerin artan dijitalleşmesine bağladı. Sonuç olarak, ekibi trendin gerisinde kalmak istemedi.

“DeFi” olarak bilinen merkezi olmayan finans alanı, COVD-19 salgını sırasında genişlemeye devam ediyor. Bu tür projeler, kripto para borsalarından kredilere ve sigortaya kadar uzanmaktadır. Kullanıcıların birbirleriyle borç alırken, ödünç verirken veya işlem yaparken geleneksel finans kurumlarından kaçınmalarına olanak tanır.

Celo’nun Sabit Paraları
Deutsche Telekom ile işbirliğinden birkaç hafta önce Celo, euro ağırlıklı bir stablecoin cEURO’yu da başlattı . Bir varlık sepeti ile desteklenen yeni ürün, “dünyanın hemen hemen her yerinden saniyeler içinde” kripto para birimlerine erişimi kolaylaştırarak 2020’de piyasaya sürülen USD’ye sabitlenmiş cUSD’ye benzer şekilde çalışıyor.

Hem cEURO hem de cUSD algoritmiktir ve Celo Rezervinde bulunan bitcoin ve ether gibi birden fazla kripto varlık tarafından desteklenir.

“Ülkeler arasında para transferi, geleneksel finansal hizmetlerin yarattığı silolar halinde sistemler nedeniyle hala büyük bir zorluk. Celo Euro stablecoin ile birleştirilmiş Celo gibi açık bir altyapı, saniyeler içinde dünyanın hemen her yerinden dijital varlıklara kolay erişim sağlayarak Avrupa Birliği için tamamen yeni bir havale pazarı yaratıyor. ” – dedi Celo kurucu ortağı Rene Reinsberg.

Ayrıca Celo’nun Refah için İttifakı, Anchorage, Andreessen Horowitz, Coinbase, GSMA ve Mercy Corps gibi popüler isimleri içeren 130’dan fazla üyeye sahiptir.