• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % 0,85
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7716
  % 0,38
 • € EURO
  10,4557
  % 0,83
 • £ POUND
  12,2145
  % 1,24
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1199
  % -0,10
 • BITCOIN/TL
  287181,360
  % -4,96
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

Altın, EUR / USD, S&P 500, FTSE 100

Altın, EUR / USD, S&P 500, FTSE 100

Küresel piyasalar geçtiğimiz hafta nispeten durgun geçti. Hisse senedi yatırımcıları, hisse senetlerini yükselterek S&P 500 gibi önemli endeksleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardı .

Belki de bu, keskin bir şekilde zayıflayan ABD Doları ve NFP’lerde büyük bir ıskalamanın ardından Fed riskinin yeniden fiyatlandırılmasıyla motive edildi . Buna karşılık, hayal kırıklığı yaratan veriler, hisse senetleri için ‘kötü haber iyi haberdir’ anlatısını yeniden odak noktasına getiriyor.

Gerçek getirilerin düşmesi ve değerli metallerin fırlatılmasına yardımcı olmasıyla altın 12 hafta içinde en yüksek seviyesine% 3.6 sıçradı. Ham petrol , başka yerlerde yeniden açılan ekonomileri çevreleyen iyimserliğin gölgesinde kalan Hindistan’dan gelen talebe ilişkin endişelerle mütevazı bir% 2 kazanç elde etmeyi başardı. EUR / USD fiyat hareketi, geniş tabanlı ABD Doları satış baskısı sayesinde hafta boyunca 147 pip yukarı patladı. GBP / USD, Sterlin’in İngiltere Merkez Bankası’nın QE programını azaltmasına cevaben güçlenmesiyle 170 pips yükseldi. İngiltere kilitlenmeyi sona erdirip nüfusunun yarısından fazlasını aşılamasına rağmen, FTSE 100 % 2,3’lük bir artış sayesinde 15 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Önümüzdeki haftaya bakıldığında, önemli kalemler ABD enflasyon ve perakende satış verilerinin açıklanmasını içeriyor. Bu yüksek etkili veri bültenleri, tüccarların risk iştahının tonunu belirleyecektir. Tüketici duyarlılığı raporlarının Euro bölgesi ve ABD dışında çıkması da cabası. DailyFX Ekonomik Takviminde detaylandırılan diğer önemli olay riski , 12 Mayıs Çarşamba günü saat 06: 00’da GMT’de 1Ç Birleşik Krallık GSYİH’sinin çapraz kablolara çıkması planını içeriyor. Ayrıca, Banxico’nun 13 Mayıs Perşembe günü GMT saatiyle 18: 00’de bir faiz oranı kararı vermesi planlanıyor ve USD / MXN fiyat hareketini takip etmeyi garanti ediyor .

John Williams, Lael Brainard ve Richard Clarida gibi önemli FOMC yetkilileri de önümüzdeki hafta konuşma yapacak. Onların yorum FED politikasına merkez bankası sivrilen düşünmek gerektiğini önerdi Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan olmayan bir seçmen, daha fazla ağırlık taşıyabilir “daha fazla gecikmeden.” Piyasalar ayrıca Bank of Canada ( BoC ) Başkanı Tiff Macklem ve Bank of England ( BoE ) Başkanı Andrew Bailey’in önümüzdeki hafta para politikası hakkında kendi açıklamalarını yapmasını bekliyor. 14 Mayıs Cuma günü saat 11: 30’da (GMT) Avrupa Merkez Bankası ( ECB ) toplantı tutanaklarının açıklanması da radarda bulunmaya değer olabilir.

Bitcoin ve Ripple geçen hafta biraz daha yüksek salınırken, Ethereum çıkışını yeni bir rekorla genişletti. Bununla birlikte, kriptolar o zamandan beri bazı rüzgarlar yaşamaya başladı. Elon Musk’ın haftasonu Cumartesi Gecesi Canlı performansı oldukça eğlenceliydi, ancak Dogecoin’in hiper eksikliği boğaları hayal kırıklığına uğrattı ve alt-coin’i 08 Mayıs gün içi en yüksek seviyesinden yaklaşık% -45 daha düşük bir şekilde dalgalandırdı. Bu, daha geniş kripto alanına ağırlık veriyor gibi görünüyor.

Kripto para birimlerinden bahsetmişken, Coinbase ($ COIN), Wall Street’teki kapanışın ardından 13 Mayıs 9, 2021 Perşembe günü ilk çeyrek kazançlarını bildirmek için güvertede . Bu, yaklaşık bir ay önce halka açıldıktan sonra kripto para borsasının ilk kazanç raporu olacak. İşlem hacimlerini ve aktif müşterileri ifşa etmeleri, alt-coin’ler için artan talebe ışık tutabilir ve bu da büyük kripto para birimleri için bir miktar oynaklığı tetikleyebilir . Disney ($ DIS) ayrıca, üç aylık kazanç sonuçlarını 13 Mayıs Perşembe günü mesai saatleri dışında yayınlayacak ve hisse senedi yatırımcılarının dikkatini çekebilir. Yatırımcılar önümüzdeki hafta başka neler bekliyor?

TEMEL TAHMİNLER

Enflasyon Tartışmaları Isınırken Dow Jones Nasdaq 100’den Daha İyi mi Performans Gösterecek?

Covid sonrası toparlanma konusundaki iyimserlik, sermayeyi teknolojiden ve döngüsel sektörlere çekerek Dow Jones’u güçlendirdi ve Nasdaq 100’ü aşağı çekti. Enflasyon beklentileri çok yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu eğilim devam edecek mi?

ABD Doları Haftalık Görünümü – ABD YÜD’leri Büyük Kaçırılan, Önümüzdeki Hafta Ağır Verileri ABD Dolarını Yönlendirecek

ABD doları, en son İşler Raporundaki büyük bir olumsuz etkinin ardından düşüşe geçti, kısa vadede yönünü şekillendirmek için ağır veri bültenleri arayacak.

Bitcoin (BTC) Rallying Back, Ethereum (ETH) ve Alt-Coin Pazarı Rekor Kıran Zirvelere Yükseliyor

Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) pazar hakimiyetine yeni yüksekler basmaya ve yemeye devam ederken, alt-coin alanında rekor kıran kazançlarla dolu bir hafta daha.

Altın Fiyatı Tahmini: Düşen Reel Oranlar, Enflasyonun Şamandıra Kaygısı XAU / USD

Düşen reel getiri oranları ve yükselen enflasyon endişeleri, dikkatlerin Nisan ayı enflasyon ve perakende satış verilerine çevrilmesi nedeniyle kısa vadede külçe fiyatlarını yukarı çekmeye devam edebilir.

Euro Tahmini: EUR / USD Fiyat Görünümü Hala Pozitif, 1,22’ye Ulaşıyor

Geçen hafta EUR / USD için iyi sona erdi , Cuma günkü şok edici derecede zayıf ABD istihdam verileri onu yükseltti ve bu hafta, 1,2150’deki direncin üzerinde kesin bir şekilde kırılabilirse ilerlemesinin artacağını görebilir.

İngiliz Sterlini Tahmini: İngiltere GSYİH Raporu, BoE’nin QE’yi Daraltmasıyla Fark Edilmeyecek

İngiltere GSYİH raporu , İngiltere Merkez Bankası (BoE) haftalık varlık alımlarının hızını yavaşlattığı için GBP / USD’de sınırlı bir tepki oluşturabilir .

Avustralya Doları Görünümü: AUD / USD, Büyük NFP Iskalamasının Ardından Dovish Fed’in Konuşması Üzerine Yükselebilir

Riskli Avustralya Doları , ABD istihdam verilerindeki rekor kaçırmanın ardından kazanımları artırabilir, Federal Rezerv’in güvercin söylemini güçlendirebilir ve Dow Jones ve S&P 500’ü sağlam tutabilir.

TEKNİK TAHMİNLER

Dow Jones ve Nasdaq Önümüzdeki Hafta İçin 100 Teknik Tahmin

Dow Jones ve Nasdaq 100, sanayiciler teknoloji stoklarını geride bıraktıkça fiyat modellerinin farklılaştığını gördü. Sonuç olarak, iki endeks önümüzdeki hafta için zıt teknik tahminlere sahip.

ABD Doları Görünümü: DXY, Serbest Düşüş Sonrası NFP’de Mayıs-USD’ye Düşüyor

ABD Doları, NFP’nin hemen ardından düştü ve haftalık dışında tersine dönerek Mayıs kayıplarını daha da riske attı. İşte DXY çizelgelerinde önemli olan seviyeler.

Altın Fiyat Tahmini: Altın Boğalar Büyük Resmi Yükseliş Trendini Yeniden Tutuşturuyor

Altın boğalar için büyük bir haftaydı ve Altın fiyatları iki ayın en yüksek seviyesine çıktı ve sonunda 1800 seviyesini çıkardı.

İngiliz Sterlini Teknik Tahmin: GBP / USD Yükseliyor, EUR / GBP Duruyor

GBP / USD geçen hafta Simetrik Üçgen modelinden yükselerek kırdı. Bu arada, EUR / GBP büyük ölçüde menzil sınırını koruyor.

Ham Petrol Tahmini: Petrol Fiyatları Trend Desteğine Doğru Düştü

Ham petrol fiyatları haftayı dengeye göre biraz daha yüksek kapattı, ancak WTI yükseliş eğilimi desteğini test etmek için geri dönerken emtia teknik dirençle mücadele ediyor gibi görünüyor.

CAD Teknik Tahmin: USD / CAD Yakın Önemli Uzun Vadeli Düşük

USD / CAD geçen hafta agresif bir şekilde satıldı ve 2017’nin önemli düşük seviyesini test edecek konuma getirdi; ticaret önyargısı düşüşe karşı tarafsızdır.