• YARIM ALTIN
  1.631,00
  % 0,91
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7747
  % 0,39
 • € EURO
  10,4494
  % 0,77
 • £ POUND
  12,2086
  % 1,18
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1199
  % -0,12
 • BITCOIN/TL
  286565,667
  % -4,70
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

Altın Fiyat Tahmini: Altın fiyatlarında son durum

Altın Fiyat Tahmini: Altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları bu haftadan başlamak üzere üç ayın en yüksek seviyesine sıçradı. Birkaç hafta önce görüldüğü gibi, Altın fiyatları önemli bir seviyede büyük bir test için hazırlanıyordu . Altın bu sabah bu seviyenin üzerinde işlem görüyor.

Enflasyon verileri küresel piyasalarda önemli bir tema olmaya devam ediyor ve geçen hafta ABD enflasyon baskısı güçlü bir vuruş gösterdi. Bu hafta, ekonomik takvimin ABD dışından çok sayıda enflasyon açıklaması var.

Altın fiyatları, geri çekilmede dokuz aydan fazla zaman harcadı. Geçen yılın Ağustos ayında zirveyi tamamladıktan sonra, başlangıçta geri çekilme gibi görünen şey farklı bir ton aldı. Altın fiyatları, düşüş eğilimi kanalı içinde kalırken çeşitli geri çekilme aşamalarındaydı.

Son dokuz ayda çok şey oldu. Altın 7 Ağustos tarihinde tepesinde zaman, göreceli kapsam içine koymak için th , Bitcoin 12.000 $ altında işlem oldu. Ethereum 400 doların altındaydı ve Dogecoin hala çok az kişinin ciddiye aldığı bir meme madeni parasının şakasıydı .

Ancak enflasyon rakamları Fed’in hala yüksek fiyatlar için aşırı endişeli olmadıklarını söylemesi ile hızlanmaya başladığında, alıcılar Altın’da yeniden görünmeye başladı ve sarı metal şimdi üç ayın en yüksek seviyesinde işlem görüyor. 1860 dolarlık tutacağı etrafında büyük bir direnç noktasını test ederken.

ALTIN FİYATLARI: BÜYÜK VE KÜÇÜK RESİMLER BİRLEŞİYOR


Geri adım atmak ve son dokuz aylık geri çekilme biraz daha az göz korkutucu hale geliyor. Hareket boyunca bunu takip ediyordum, ancak meselelerin boğaların yönüne döndüğü Mart ayı idi.

Ayın ortasında , grafikte kesişen bir noktada gerçekleşen kritik bir destek testi olduğunu fark ettim . Altın fiyatları bir trend çizgisi projeksiyonunu test etmeye yeni başlamıştı ve bu tahmin, 2018-2020 büyük hareketinin% 38,2’lik geri çekilmesine çok yakın geldi.

Birkaç hafta sonra, aynı noktada ikinci bir destek testi ikinci çeyreğin ilk günlerinde çift dip oluşumu için kapıyı açtı . Görünen çift dip, muhtemelen boğalar için bir heyecan öğesiydi, çünkü bu genellikle yükselişin tersine dönme potansiyeli aranıyor. Formasyonun dolması için, ‘boyun çizgisinin’ kırılması gerekiyor ve bu, Nisan ayına kadar birkaç hafta oldu .

Altın fiyatları, boğalara yeniden girişte bir şans daha sunacak kadar nazikti ve sadece birkaç hafta sonra direnişin boyun çizgisini desteklemek için geri çekildi. Ve o zamandan beri fiyatlar yükseliyor.

ALTIN BÜYÜK RESİM: BİR SONRAKİ BOĞA DÖNGÜSÜ DALGASI BAŞLIYOR MU?


En azından benim görüşüme göre, burada en ilgi çekici olan uzun vadeli grafik.

Fed geçen yılın Şubat ve Mart aylarında Covid’e yanıt verirken, Altın, sonrasında yaz boyunca zıplayarak ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak gerçekten toparlanmaya başlayan alandı. Ancak, bu arada, Altın fiyatları bir dizi avantaj noktasından çok fazla satın alındı ​​ve en azından benim için, olabildiğince agresif bir şekilde yükselmesi şaşırtıcıydı.

Eh, alıcıların boğa bayrağı oluşumunun üzerinde test yapabilmesi için tam bir dokuz ay sürerek, karşılık gelen geri çekilme / geri çekilme benzer şekilde uzatıldı. Ancak, aslında bu büyük resim yükseliş eğilimi sırayla geri geliyorsa, boğaların koşması için hatırı sayılır bir alan olabilir.

Aşağıdaki haftalık grafikte, bir sonraki direnç noktası için birkaç ilgi alanına bakıyorum. Birincisi, 1900 psikolojik seviyesi civarında ve ikincisi, 1943 alanı etrafında çizilen 2018-2020 büyük hareketinin% 14,4 Fibonacci geri çekilmesi civarında. Bunun ötesinde, 2k seviyesi anahtar olmaya devam ediyor ve bundan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi şu anda mevcut spot Altın fiyatlarından yaklaşık% 11 uzakta olan denkleme geliyor.