• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % 0,91
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7706
  % 0,35
 • € EURO
  10,4588
  % 0,84
 • £ POUND
  12,2199
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1200
  % -0,02
 • BITCOIN/TL
  282363,554
  % -6,71
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

Bitcoin (BTC), Altın, Gamestop (GME) ve AMC

Bitcoin (BTC), Altın, Gamestop (GME) ve AMC

Bitcoin , geçen haftaki sızıntının bir kısmını kurtarıyor ancak 40000 $ civarında direnç buluyor. Spot Altın (XAU / USD ) geçen hafta patlak verdi, ancak bu hafta 1900 seviyesinin hemen üzerinde direnç buldu.

Bitcoin’in geçen haftaki çöküşünden sonra , baskın kripto para birimi bir şekilde toparlandı ve 40000 $ seviyesine geri döndü. Tesla’nın Elon Musk’u gibi etkili şahsiyetler için çevresel kaygılar ön planda olduğu için, huzursuzluk hala dijital para piyasasını çevreliyor. Bitcoin madencilerinin etkisi ve Dogecoin’in gelişimi ile ilgili birkaç tweetin ardından, Bay Musk bir kez daha kripto piyasasında önemli fiyat hareketleri başlattı.

Yukarıdaki Bitcoin (BTC / USD) günlük grafik, 30000 $ ‘lık kilit psikolojik destek seviyesi holding şirketi ile geçen hafta boyunca net bir yansıma veriyor . Bitcoin boğaları şu anda bu hafta delmesi zor olan 40000 dolarlık direnç bölgesini izliyor. İran 22 Eylül 2021’e kadar kripto madenciliğini geçici olarak yasakladığından, bu yükseliş temel muhalefetin arttığını görüyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) belirtildiği gibi yavaşça aşırı satış bölgesinde dışına kenar olduğunu geçen hafta raporuna güçlü bir aşağı yönlü hareket sonrasında. Henüz bir tersine çevirme demek için çok erken olabilir, ancak ek dış faktörler, yönlü bir önyargının doğrulanması için gereken katalizörü sağlayabilir.

DOLAR, HAZİNE GETİRİLERİ VE BİTCOİN İLE CANLANAN SPOT ALTIN (XAU / USD)

İken Bitcoin en (BTC / USD) değerinin bir mağaza sağlamak tesisin sorgulanıyor, onun sık sık selefi gözardı altın yeni dört ay yüksekler için radar altında uçan edilmiştir.

Bu zayıf dolar, Fed’in mevcut uyarıcı politikayı desteklemesinin bir sonucu olarak durmak bilmiyor; yakın zamanda herhangi bir incelme belirtisi olmadan. Zayıf dolar ile bağlantılı olarak, ABD 10 yıllık gösterge devlet tahvili getirileri düşerek altının faiz getirmeyen yönünü destekledi ve son zamanlarda altın fiyatlarının gerisinde kalan rüzgarın artmasına yardımcı oldu.

Bununla birlikte, yarının PCE verileri, gerçek rakama ve tahminlerden nasıl farklı olabileceğine bağlı olarak son enflasyonist korku eğilimini yeniden yazabilir.

Spot altın ve Bitcoin arasındaki ters ilişki, ikisi 2020/2021 boyunca farklı davranamayacağı için son zamanlarda oldukça belirgindi (aşağıdaki tabloya bakın). Bu fenomen, yatırımcılar geleneksel güvenli liman metaline akın ederken kripto para birimlerinin zararına olabilir ; özellikle belirsizlik dijital para birimi alanında kendini gösterdiğinde.

Temel fark, altının getirdiği değer açısından tarihsel destek olabilirken, Bitcoin hala nispeten yenidir ve belirli rüzgarlarla karşı karşıya kaldığında henüz kendini kanıtlamamıştır. Bununla birlikte, toplu çekicilik toplayabilen kıtlık gibi birçok özellik ikisi arasında paylaşılır.

MEME HİSSELERİ GERİ DÖNDÜ!

Bu hafta piyasalarda olup biten her şeyle birlikte , mem hisse senetleri , kötü şöhretli GameStop (GME) dahil olmak üzere, dikkate değer bir fiyat değerlemesi ile geri döndü . Diğer Reddit favorileri (aşağıdaki tabloya bakın), iyimserliğin yeniden açılması üzerine S&P 500 (SPX) hisse senedi endeksi kazançları olarak ralliye katıldı .

Geçen hafta kripto para birimi düşüşü, piyasada hisse senetlerine yönlendirilmiş olabilecek kar alımına yol açmış olabilir. ABD hisse senedi piyasasındaki geniş tabanlı kazançlarla, yatırımcılar risk arayışında olabilir, dolayısıyla daha riskli hisse senetlerine geçilebilir. Teknik açıdan, bu hisse senetlerinin çoğu, Göreceli Güç Endeksi (RSI) osilatörlerinde destek veya aşırı satım seviyelerine ulaştı ve bu seviyeler civarında alım veya satın alma emirlerine yol açmış olabilir.