• YARIM ALTIN
  1.630,00
  % 0,91
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7683
  % 0,34
 • € EURO
  10,4483
  % 0,75
 • £ POUND
  12,2079
  % 1,17
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1199
  % -0,14
 • BITCOIN/TL
  285805,212
  % -5,69
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

Bitcoin’i nakite dönüştürme! Tam kılavuz

Bitcoin’i nakite dönüştürme! Tam kılavuz

Bitcoin’e yatırım yapmak uzun vadede çok karlı olabilir, ancak sonuç ne olursa olsun, herhangi bir zamanda nakde çevirmek mümkündür.

Bu günlerde Bitcoin, bu yılki ayı piyasasına rağmen dijital altın olarak kabul ediliyor çünkü Bitcoin ve kripto endüstrisinin şu anda karşı karşıya olduğu düzenleyici engeller ve diğer engellere bakılmaksızın, blockchain ve diğer kripto ile ilgili ürünlerin potansiyeli inkar edilemez.

Bitcoin uzun vadede yatırım yapmak için harika bir varlık olsa da bazen işler planlandığı gibi gitmez ve hızlı bir şekilde gerçek paraya ihtiyacınız olabilir. Bitcoin’i nakite dönüştürmek istiyorsanız, sizi teminat altına aldık. Aşağıda, Bitcoin’i itibari para birimine dönüştürmenin en iyi yollarını ve atılması gereken tüm adımları tartışacağız.

Bitcoin için nasıl nakit kazanılır

Bitcoin’e yatırım yapan herkes bunu tek bir ana amaç için yapar: böylece ilk yatırımlarından daha fazla para kazanabilirler. Ardından, bu BTC’leri ülkenizde kullanabileceğiniz fiat para birimine geri dönüştürme zamanı gelir. İyi haber şu ki, bunu başarmak zor değil ve aslında bunu yapmanın birkaç yolu var. Aşağıda, USD, EUR, GBP ve INR gibi en popüler para birimlerini içeren Bitcoin’i paraya dönüştürmek için kullanabileceğiniz en iyi yöntemleri tartışacağız.

BTC’yi USTD stablecoin’e dönüştürün

Gerçek fiat para birimlerine geçmeden önce, bitcoinlerinizi USDT’ye (Tether) çevirmeyi düşünebilirsiniz. USDT, fiziksel olarak ABD doları tarafından desteklenen bir stabilcoin’dir, bu nedenle yatırımınızın dijital dünyada kalmasını, ancak yine de fiat kadar iyi olmasını istiyorsanız, BTC’nizi USDT’ye dönüştürmek mükemmel bir seçenektir.

USDT kullanmak, bir süre vergi yükümlülüklerinizden kaçınmanıza izin verir ve kripto varlıklarını etkileyen olağan dalgalanma konusunda hiçbir endişe yoktur. USDT her zaman fiat ABD doları ile pariteyi korur. Bitcoin’i USDT’ye dönüştürmek, daha sonra fikrinizi değiştirirseniz BTC’ye geri dönmeyi de kolaylaştıracaktır.

Sebepleriniz ne olursa olsun, USDT’yi (Tether) destekleyen epeyce borsa var. İşte en popüler olanlardan bazıları:

Bitfinex
Binance
KuCoin
Cryptopia
Bittrex
Gate.io

Destek borsaları aracılığıyla Bitcoin’i fiat’a dönüştürün
Bu, bir ülkeden diğerine değişebilir, ancak nerede yaşadığınıza bakılmaksızın, her zaman BTC’nizi ülkenizin fiat para birimine dönüştürmenize izin veren bazı borsalar olacaktır.

Bitcoin’lerinizi USD, EUR ve GBP gibi fiatlar ve diğer para birimleri ile takas etmenize izin veren birçok borsa vardır. İşte özenle seçilmiş önerilerimizden bazıları:

Coinbase – USD / EUR
Bitfinex -USD / EUR
BitMex – ABD doları
Kraken – USD / EUR
bitFlyer – USD / JPY
Bitstamp – USD / EUR

WazirX (Yalnızca Hindistan) – BTC’yi INR’ye ( P2P yöntemi kullanarak ) veya USDT’ye dönüştürün
LocalBitcoins ile Bitcoin’i nakite dönüştürün
Yukarıda listelenen seçenekler bazı ülkeleri desteklemeyebilir, ancak bu LocalBitcoin’leri kullanamasanız bile P2P Bitcoin satın almak ve satmak için başka bir mükemmel seçenektir.

Bu hizmet, 2012’de kurulan Helsinki tabanlı bir Bitcoin start-up’tır. LocalBitcoins, temelde 248 ülkeden alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayan bir P2P Bitcoin borsasıdır, bu nedenle ülkenizde alıcı bulma şansı oldukça yüksektir.

LocalBitcoins’i kullanırken doğrudan alıcıyla ilgileneceksiniz. Para yatırma, nakit, PayPal ve Payoneer gibi çeşitli seçenekleri kullanarak size para gönderebilirler.

Alıcı veya satıcı ile bağlantı kurmak ve işlemi çevrimdışı gerçekleştirmek de mümkündür, bu durumda ödeme kablolu veya nakit olarak yapılabilir. Bitcoin’i USD, EUR, INR, AUD, JPY, CNY gibi fiat para birimlerine dönüştürmek için PayPal, SEPA veya doğrudan banka mevduatı gibi başka seçenekler de vardır.

Bitcoin’i CEX.IO üzerinden nakde dönüştürün

Bizim belirtildiği üzere Bitcoin satın nasıl yazıda biz hızlı bir Satoshi olsun ya da sadece USD içine BTC dönüştürmek istiyorsanız, CEX.IO yerlere arası halindeyken bizim biridir. Süreç hızlıdır ve fiyatlar her zaman piyasada alabileceğiniz en iyi fiyat olmasa da, hizmetin size uygun bir fiyat sunacağına güvenebilirsiniz.