• YARIM ALTIN
  2.563,00
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4606
  % 0,53
 • € EURO
  15,2797
  % 0,84
 • £ POUND
  18,2688
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,1239
  % 0,65
 • РУБ RUBLE
  0,1737
  % -0,41
 • BITCOIN/TL
  515560,638
  % -10,38
 • BIST 100
  %

Bu Haftaki Altın, Dolar, Kripto ve Ekonomi Haberleri

Bu Haftaki Altın, Dolar, Kripto ve Ekonomi Haberleri

Bazı işletmeler, özellikle de e-ticaret girişimlerini genişletme çabalarını yoğunlaştırmış olanlar, kârın eskisinden daha da yükseldiğini gördü.

Netflix’in hit K-drama ‘Squid Game’i, yayın servisinin hisse senedi fiyatını tüm zamanların en yüksek fiyatına taşıdı

Netflix’inpopüler hayatta kalma K-draması Squid Game, yayın platformunun stoklarını yeni yükseklere fırlattı. Hisse senedi dün itibariyle 610.34 USD seviyesinden kapandı.

Warby Parker, NYSE’de doğrudan bir liste aracılığıyla halka ilk kez katıldı.

Gözlük üreticisi Warby Parker, Çarşamba günü doğrudan bir liste aracılığıyla New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı ve hisse başına 54.04 USD’den giriş yaptı. Şimdi ticker sembolü WRBY altında işlem yapıyor.

Mevcut ve eski Blue Origin işçileri çağırdı

Jeff Bezos’ Blue Origin’ deki eski ve mevcut çalışanlardan oluşan bir kolektif, şirketi “zehirli” bir iş yeri yetiştirmekle suçlayan bir açık mektup yayınladı. Mektup, “Deneyimlerimize göre, Blue Origin’in kültürü gezegenimizin kötü durumunu görmezden gelen, cinsiyetçiliğe göz yuma, güvenlik endişelerine yeterince uygun olmayan ve yanlışları düzeltmeye çalışan kişileri susturan bir temele oturuyor.” diyerek sözlerini noktaladı.

Sızdırılan Facebook çalışması

ünlülerin Instagram gönderileri ile izleyiciler arasındaki olumsuz duygular arasındaki bağlantıyı ortaya koyuyor
Sızan bir Facebook çalışması, ünlü Instagram hesaplarının takipçilerinin içeriklerini platformda görüntüledikten sonra genellikle olumsuz duygular yaşadığını gösteriyor. Sosyal medya devinin iç araştırması bu haftanın başlarında The Wall Street Journaltarafından sızdırıldı ve yayınlandı.

Yeni veriler Gucci’nin çantalarının fiyatlarını kurnazca yükselttiğini gösteriyor

Morgan Stanley tarafından açıklanan yeni veriler, Gucci’nin son aylarda popüler çantalarının fiyatlarını kurnazca yükselttiğini gösteriyor. Morgan Stanley, Çin ticaret bülteni Fashion Business Daily’ningeçen Cuma günü Gucci’nin Çin’deki fiyatlarını birkaç önemli ürün için yükselttiğini belirten bir rapora atıfta bulundu.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, oyun şirketinin NFT’lere ‘dokunmadığını’ söyledi

Epik Oyunlar CEO Tim Sweeney Twitter’dan şirketin herhangi bir NFToluşturmayacağını duyurdu. Bakan, gelişmekte olan sektöre dahil olan “zor bir dolandırıcılık karışımına” işaret etti.

Coinbase yakında müşterilerin maaş çeklerini doğrudan kripto para birimi olarak yatırmalarına izin verecek

Kripto para borsası platformu Coinbase yakında müşterilerin maaş çeklerini doğrudan hesaplarına kripto para birimi olarak yatırmalarına izin verecek. Hizmeti kullanan müşteriler, maaş çeklerinin yüzde kaçını dijital cüzdanlarına yatırmak istediklerini seçebilir ve hem USD hem de seçtikleri bir kripto para biriminde para yatırılabilir.

Netflix, kripto kodamanı Gerry Cotten’ın şüpheli ölümüyle ilgili bir belgesel dizisi yayınlıyor

Trust No One: The Hunt for the Crypto King, amatör dedektiflere dönüşen bir grup yatırımcıyı takip ediyor. Gerry Cotton, o dönemde Kanada’nın en büyük kripto borsası olan QuadrigaCX’i işleten Quadriga Fintech Solutions’ı kurdu.

Tommy Cash ve Rick Owens “Mona Lisa” NFT müzayedesi için birleşti

Estonyalı rap sanatçısı Tommy Cash, moda tasarımcısı Rick Owens ile güçlerini birleştirerek 2018 albümü ¥ € $’dan “Mona Lisa” için çektiği son videodan altı GIF’ten oluşan tam bir koleksiyon sundu. İkili Çarşamba günü Foundation aracılığıyla altı dijital varlığın ilki için “MONA LISA: 2 3’TEN DAHA İyİ” başlıklı bir NFT açık artırması başlattı.

Federal Rezerv Yönetim Kurulu Başkanı Jerome Powell, ABD’nin kripto para birimlerini yasaklamayacağını söyledi

Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade veren Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’a, merkez bankasının son zamanlarda tüm kripto işlemlerine yasak getiren Çin’in izinden gitmeyi düşünüp düşünmediği soruldu. Buna karşılık Powell, şu anda “onları yasaklama niyeti olmadığını” vurguladı.

YORUMLAR YAZ