• YARIM ALTIN
  1.727,00
  % 0,52
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3258
  % 0,32
 • € EURO
  10,8520
  % 0,19
 • £ POUND
  12,8412
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  1,4590
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  596776,725
  % 3,24
 • BIST 100
  1.431,31
  % 0,10

Bu Haftaki Ekonomi ve Kripto Para Haberleri

Bu Haftaki Ekonomi ve Kripto Para Haberleri

Sektörler genelindeki trendler hakkında daha fazla şey bilmeniz için haftanın en iyi iş ve kripto hikayeleri.

Apple, çeşitli güncellenmiş araçları tanıtarak yıllık Eylül Keynote etkinliğini düzenledi

Yıllık etkinlik 10:00.m PT’de başladı ve iPhone, iPad ve Watch’un yeni yinelemelerini içeriyordu. Aşağıdaki özetin tamamına dikkat edin.

Birçok marka, başlangıçta salgının getirdiği zorluklara rağmen bir toparlanma görmeye başlıyor. Bazı işletmeler, özellikle de e-ticaret girişimlerini genişletme çabalarını yoğunlaştırmış olanlar, kârın eskisinden daha da yükseldiğini gördü.

Sektörler genelindeki trendler hakkında daha fazla şey bilmeniz için haftanın en iyi iş ve kripto hikayeleri.

Epic Games, Apple’a karşı açtığı davadaki karara itirazda bulundu

Geçen hafta, bir yargıç Epic’i Apple’a uygulama mağazasında değişiklik yapmasını emreden bir zaferle ödüllendirdi. Yine de mahkeme, Epic Games’in iOS’taki Fortnite uygulamasında kullanıcılardan topladığı 12,1 milyon ABD doları tutarındaki gelirin %30’una eşit hasar ödemesini emrederek davanın diğer tüm önemli noktalarında Apple’ın yanında yer aldı.

SpaceX yörüngeye dört uzay turisti gönderdi

SpaceX, inspiration4 misyonunu başarıyla uzaya fırlattı – dünyanın yörüngeye giren ilk tamamen sivil insan uzay uçuşu. Çok günlük yolculuk, özelleştirilmiş bir uçuş yolu boyunca 575 kilometre yükseklikte her 90 dakikada bir Dünya yörüngesinde olmayı içerir ve SpaceX görev kontrolü tarafından izlenecektir.

Nas ve Pusha T Spotify rakibi Audius’a yatırım

Nas ve Pusha T, Rolling Stone’un Spotify’arakip olarak fatura ettiği bir başlangıç akış platformu olan Audius’taki yeni yatırımcılardan sadece ikisi. Üç yıllık San Francisco merkezli bir şirket olan Audius, blockchain üzerine kuruludur ve sanatçıların ve içerik üreticilerin gelir elde etmesi için yeni bir yol vaat eder.

Crocs, 2026 yılına kadar 5 milyar ABD dolarının üzerinde satış elde etmeyi umuyor

Ayakkabı şirketi, 2026 yılına kadar 5 milyar ABD doları satışa ulaşma planlarını açıkladı ve bu da 2021’den itibaren% 17’den fazla bileşik yıllık büyüme oranı anlamına geliyor. Şirketin planları, dijital satışlar, sandalet pazarında ve Asya’da pazar payının artırılması ve daha fazla ürün ve pazarlama inovasyonu dahil olmak üzere dört temel büyüme alanına odaklanmaktadır.

Hiroshi Fujiwara ve Rhizomatiks FRGMTRZM NFT pazarını başlattı

parça tasarımı ve Japon sanat kolektifi Rhizomatiks, üretken NFT sanatı için “FRGMTRZM NFT” çevrimiçi pazarını başlatmak için bir ekip kurdu. FRGMTRZM, ilk gösterimi için 25 benzersiz ve bağımsız olarak açık artırmaya sunulan dijital sanat eseri sunan işbirlikçi bir seri olan “Test #01″ı tanıttı.

NFT platformu OpenSea içeriden ticarete kabul

OpenSea, konuyu daha yeni öğrendiklerini belirten duyuruyu yapmak için şirket blog gönderilerine gitti. Şirket şimdi OpenSea parçaları öne çıkarken çalışanların içerik üreticilerden veya koleksiyonlardan alım veya satımını yasaklayan iki yeni politika uyguladı.

AMC yakında Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i ödeme olarak kabul edecek

AMC Eğlence Holding CEO Adam Aron, sinema salonu zincirinin yakında çeşitli kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını tweetledi. Şirket ilk olarak bitcoin’in ödeme olarak kabul edildiğini geçen ay duyurmuştu.

Litecoin, Walmart ile takım olduğu söylentileri arasında kısa bir süre% 35 arttı

Perakende devinin varlıkla ortaklığını duyuran bir basın açıklaması şeklinde söylentiler ortaya çıktığında dijital paranın fiyatı% 35’ten fazla arttı. Bunu öğrenen litecoin vakfı ve Walmart, söylentileri çürüten açıklamalarla ortaya çıktı ve haberlerin ve basın açıklamasının sahte olduğunu açıklığa kavuşturdu.

Legendary Entertainment resmi ‘Dune: Future Artifacts’ NFT koleksiyonunu tanıttı

Legendary Entertainment, Dune: Future Artifacts NFT koleksiyonunu sunmak için iv galeri, Lineage Studios ve MakersPlace ile bir arada çalıştı. Denis Villeneuve tarafından yönetilen gelecek filmden esinlenen resmi koleksiyonda, oyunculara benzer şekilde hazırlanmış dijital heykeller yer alıyor.

YORUMLAR YAZ