• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % 0,91
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7661
  % 0,32
 • € EURO
  10,4557
  % 0,82
 • £ POUND
  12,2199
  % 1,27
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1200
  % -0,03
 • BITCOIN/TL
  283376,729
  % -6,48
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

Crypto 101: Binance Coin (BNB) nedir?

Crypto 101: Binance Coin (BNB) nedir?

Binance , Temmuz 2017’de piyasaya sürüldü ve henüz gençken dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olmayı başardı. Mevcut ayı piyasasına rağmen, Binance’in büyümesi devam etti ve borsa, 2017 boğa piyasasının zirvesinde kullanıcı kaydını yeniden açan ilkler arasındaydı.

Binance borsası, piyasa değerine göre ilk 20 kripto para biriminde yer alan aynı ada sahip kendi kripto para birimine de sahiptir.

Binance’in başarıya giden yolu

Peki, Binance’i şu anda başarılı bir değişim yapan tam olarak nedir? Her şeyden önce, alış ve satış emirlerinin eşleştirilmesinin genel olarak nasıl çalıştığını anlamanız gerekir, çünkü bu bir değişimin temel işlevlerinden biridir. Bir değişim, alım / satım emirleriyle eşleştiğinde, para biriminizi kendileri alıp satmazlar. Bunun yerine, varlığı istediğiniz fiyata satın almak veya satmak isteyen başka bir kullanıcıyla eşleştirileceksiniz. Bir eşleşme bulunduğunda ve takas tamamlandığında, takas her iki taraftan bir işlem ücreti alır.

Teorik olarak, sipariş eşleştirme basittir, ancak kullanılan yazılım, başa çıkabileceğinden daha fazla istek alırsa, bu, siparişleri geciktirecektir. Kripto ticareti şu anda çok popüler olduğundan, en popüler borsalar, kullanıcıları tarafından gönderilen dakika başına milyonlarca işlem talebiyle karşı karşıyadır.

Binance, platformunu şu anda mevcut olan en hızlı platformlardan biri haline getiren saniyede 1,4 milyon işlem gerçekleştirebilen son teknoloji ürünü bir eşleştirme motoru geliştirmeyi başardı. Binance’in inanılmaz derecede hızlı işlem hızının tek başına birçok kripto yatırımcısını çektiğini söylemek güvenli.

Bir borsanın ayrıca, varlıkların takas çevresinde hareket ettiği miktar ve sıklık olarak tanımlanan likiditeye sahip olması gerekir. Sipariş defterinin hızlı bir şekilde bir eşleşme bulması ve rekabetçi bir fiyata bir siparişi tamamlaması için çok fazla etkinliğe sahip olması gerekir. Binance’in sipariş defteri dünyanın en işlekleri arasında olduğu için, güvenli, hızlı ve rekabetçi işlemler gerçekleştirmek istiyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Alım satım ücretleri, güvenilir bir değişimin bir başka önemli yönüdür ve Binance en düşük ücretlerden bazılarına sahiptir. Hesabınıza para yatırmak ücretsizdir ve siparişler için işlem ücreti sadece% 0,1’dir. Bu ücretler oldukça rekabetçi olsa da, Binance coin (BNB) alım satım ücretlerini daha da düşürmenize izin veriyor ve biz de aşağıdaki ayrıntılara gireceğiz.

Binance coin (BNB) nedir?


Binance, borsanın madeni parası için bir ICO ile birlikte piyasaya sürüldü. BNB bir olduğunu belirteç ERC20 üzerine inşa Ethereum 200 milyon bnb ile sınırlı olmak üzere toplam kaynaklı ağ.

BNB, Binance borsasında ücret ödemek için kullanılabilir ve takas yaptığınız kripto para birimini kullanarak ücretleri ödemek yerine neden bunu yapacağınızı merak ediyorsanız, borsanın bir indirim sağladığını bilmelisiniz, böylece kullanıcılar paralarını ödemeye motive olurlar. BNB cinsinden ücretler.

Binance üyeliğinizin ilk yılında BNB ile ödendiğinde ücretlerde% 50 indirim olacaktır. Her bir ek üyelik yılı için, ücret indirimi BNB’de ücretlerin ödenmesinde artık bir indirim olmayacağı beşinci yıla kadar azalır.

Ücret indirimi her yıl azalacağından, BNB jetonunun değeri de zamanla azalacaktır. Coinlerinin fiyatını dengelemek için Binance, BNB tokenlerini zamanla yok edecek ve toplam BNB arzını 200 milyondan 100 milyona düşürecek. Bu şekilde, azalan indirimin etkileri ortadan kaldırılacaktır.

BNB jetonu, Binance’de daha düşük işlem ücretleri elde etmekten daha fazlası için kullanılabilir. Binance Launchpad programına katılan çeşitli ICO’lara yatırım yapmak için de kullanılabilir. ICO sona erdiğinde, yeni tokenler otomatik olarak Binance’de listelenecektir.

BNB belirtecinin geleceği

Şu anda Binance, müşterileri sadık tutacağını umarak kullanıcıları BNB tokenini benimsemeye teşvik ediyor. Ücret iadesi harika bir teşvik ama daha önce de belirttiğim gibi zamanla azalacak. Bununla birlikte, birçok kullanıcı, beşinci üyeliğine ulaştıktan sonra bile muhtemelen kalan BNB’ye sahip olacak ve büyük olasılıkla belirteci kullanmaya devam edecekler. Sonunda, BNB belirtecinin başarısı büyük ölçüde benimsenmesine bağlıdır ve Binance’in dünyanın en iyi kripto para birimi borsaları arasında olduğu düşünüldüğünde bu kesinlikle gerçekleşecektir.

Şimdilik, BNB’nin temel değeri borsada, ancak daha fazla yatırımcı işlem ücreti iadelerini almak için kullanmaya başladıkça, BNB değerli bir varlık haline gelebilir. Erken yatırım yapanlar zaten büyük bir getiri gördü, bu nedenle varlığın büyümesini umarak kaç kişinin BNB tokenlerini tutmaya istekli olacağı görülmeye devam ediyor.

Binance’in şu anda bulunduğu başarılı yolda kalacağını varsayarsak, borsa kesinlikle ek özellikler ve programlar uygulayacak ve en azından bazı yeni işlevler BNB parasını kullanacak. Böyle bir özelliğin bir örneği, Binance’in ICO Launchpad programıdır ve daha fazlası takip edecektir.

Binance rekabeti

Yakın zamana kadar, neredeyse üç kat daha büyük bir işlem hacmine sahip olan Bitmex borsası tarafından aşılana kadar Binance, ticaret hacmine göre dünya çapında en iyi kripto para borsasıydı. Bununla birlikte, Bitmex, marj ticaretine de izin veren düzenlenmemiş bir borsadır ve bu, toplam ticaret hacmi açısından Binance’i geçmeyi başarmasının ana nedenlerinden biridir.

Binance’de bir hesap oluşturun

BNB nereden alınır

Binance dışında BNB’yi listeleyen başka borsalar olsa da, likidite düşüktür, bu yüzden satın almak için en iyi yer Binance’in kendisidir. Ayrıca Binance’de desteklenen herhangi bir kripto paranın BNB ile alım satım çifti olarak mevcut olduğunu belirtmekte fayda var.

BNB nasıl saklanır – Cüzdanlar

BNB’nin dijital bir varlık olarak potansiyeli, onu uzun vadeli ilginç bir yatırım seçeneği haline getiriyor. Bu durumda, BNB jetonlarınızı borsadan bir cüzdana taşımanızı öneririz. BNB bir ERC20 jetonu olduğundan, bunu bir ERC20 jeton cüzdanında saklayabilirsiniz .