• YARIM ALTIN
  1.630,00
  % 0,91
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7722
  % 0,37
 • € EURO
  10,4521
  % 0,78
 • £ POUND
  12,2140
  % 1,22
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1199
  % -0,09
 • BITCOIN/TL
  287497,194
  % -5,22
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

En iyi Stellar cüzdanlar 2021! XLM’nizi güvenle saklayın

En iyi Stellar cüzdanlar 2021! XLM’nizi güvenle saklayın

Stellar , dünya çapında bankalar, bireyler ve ödeme sistemleri arasında hızlı, güvenli ve ucuz işlemler sağlamayı amaçlayan yerleşik bir merkezi olmayan ödeme ağıdır.

Stellar’ın yerel belirteci Lumen (XLM) ve şu anda piyasa değerine göre en iyi 8. kripto para birimi. Lumens’in mükemmel bir kripto varlığı olduğunu ve yatırım yapmak için çok cazip olduğunu söylemek güvenlidir.

XLM satın almayı düşünüyorsanız, bunları saklamak için güvenilir bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Bu nedenle, şu anda piyasada bulunan en iyi Stellar cüzdanları seçtik.

Stellar XLM cüzdanın temel özellikleri


Lümenlerinizi tutmak için güvenilir bir Stellar cüzdan seçmek için aşağıdaki özellikleri aklınızda bulundurmanız gerekir:

Minimum bakiye herhangi Stellar cüzdan için gerekli halen $ civarında 0,86 1 XLM olduğunu.
Güvenlik son derece önemli bir başka unsurdur ve cüzdanın güvenli PIN’ler ve şifreler, gelişmiş şifreleme ve
diğerleriyle birlikte 2 faktörlü kimlik doğrulama gibi güvenlik özelliklerine sahip olup olmadığını her zaman kontrol etmelisiniz .
Özel anahtarlar üzerinde tam kontrol de sağlanmalıdır.
Yedekleme ve geri yükleme özellikleri dahil edilmelidir, çünkü bir şeyler ters gittiğinde paranıza erişebilmenizi sağlamanın tek yolu budur.
Cüzdan , düzenli olarak güncelleme ve iyileştirmeler sunan deneyimli bir geliştirme ekibine sahip olmalıdır .
İsteğe bağlı ancak kesinlikle bir bonus olan başka bir özellik, birden fazla para birimini desteklemektir .
Son olarak, ancak en önemlisi, cüzdanın müşteri desteğine sahip olması gerekir, çünkü bazı durumlarda karşılaşabileceğiniz sorunları çözmek için ona güvenebilirsiniz.

XLM’nizi güvenle saklamak için en iyi Stellar cüzdanlar
Artık iyi bir Stellar cüzdanının neleri içermesi gerektiğine dair bir fikriniz olduğuna göre, şu anda mevcut olan en iyi Stellar cüzdanlarının hangileri olduğunu görelim. Hangi cüzdanı seçerseniz seçin, resmi sürümü resmi web sitesinden indirdiğinizden emin olmanız gerektiğini unutmayın.

Ledger Nano S (Donanım Cüzdanı)

Bir donanım cüzdanı, Lümenlerinizi saklamanın en güvenli yollarından biridir ve neyse ki Ledger Nano S , XLM belirteçleri için destek sağlar. Çok sayıda Stellar Lumens ve diğer kripto para birimleriniz varsa, Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanı kullanmanız kesinlikle önerilir.

Cüzdan, BTC, ETH ve XRP dahil 1100’den fazla kripto para birimini destekler, böylece onu diğer kripto varlıklarını saklamak için de kullanabilirsiniz. Bir pin kodu özelliği, küçük bir OLED ekranı ve herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda paranızı geri yüklemenizi sağlayan bir yedek tohum anahtarına sahiptir.

Trezor (donanım cüzdanı)

Tıpkı Ledger Nano S gibi Trezor 1000’den fazla kripto para birimini destekliyor ve Stellar Lumens 2018 sonbaharında listeye eklendi.

Stellar ekibi tarafından sağlanan hafif bir çevrimiçi cüzdan olan Stellar Account Viewer ile birlikte XLM’yi depolamak için Trezor’u kullanabilirsiniz . Donanım cüzdanında, fonlarınızı güvende tutmak için rastgele oluşturulmuş 9 basamaklı bir pin kodu ve 24 kelimelik bir kurtarma kaynağı gösteren bir OLED ekranı vardır.

Trezor’un Stellar Account Viewer ile nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgiyi Trezor’un resmi wiki’sinde okuyabilirsiniz .

Atomic Wallet (Masaüstü Cüzdanı)

Atomic Wallet , Stelar Lumens ile birlikte 300’den fazla kripto parayı ve tokenı destekleyen, dostça bir multicoin cüzdandır.

Cüzdan, Changelly ve Shapeshift aracılığıyla gerçekleştirilen atomik swapları ve takasları destekleyerek düşük maliyetle kripto değişimini kolaylaştırır. Basit bir arayüze sahiptir, bu nedenle yeni başlayanlar için mükemmeldir ve Windows, Mac ve Linux platformlarında çalışır.

Bir masaüstü cüzdanı olarak Atomic, özel anahtarlarınız üzerinde tam kontrol sağlar ve herhangi bir web tabanlı veya takas cüzdanından çok daha güvenlidir.

Foxlet (masaüstü cüzdanı)

Foxlet , XLM’yi depolamak için özel olarak tasarlanmış açık kaynaklı bir masaüstü cüzdanıdır , bu nedenle diğer kripto varlıkları için destek sunmaz. Bu bir dezavantaj olarak kabul edilebilir, ancak cüzdanın kesinlikle fena olmayan Stellar Lumens’i depolamak için gereken tüm özellikleri ve güvenliği sağlamayı amaçladığı anlamına gelir.

Foxlet, XLM gizli anahtarınızı şifrelemenize ve ardından kendi bilgisayarınızda saklamanıza izin verir. Bu, güvenlik açısından PC’nizin güvenliğinin en önemli olduğu anlamına gelir. Kaydolmanıza gerek yoktur ve işlemler çevrimdışı olarak imzalanır.

Stargazer (Masaüstü ve Mobil Cüzdan)

Stargazer, hem masaüstü hem de mobil için destek sunduğu için büyük beğeni topluyor. Masaüstü istemcisi Windows, Mac OS ve Linux’ta çalışır ve bunu GitHub’dan indirebilirsiniz . Mobil sürüm Android cihazları destekler ve bunu Google Play Store’dan edinebilirsiniz .

Stargazer basit bir cüzdandır, bu nedenle yeni kripto yatırımcılarının bile onu kullanırken herhangi bir sorun yaşamaması gerekir. Aynı zamanda çoklu imza güvenliği için destek sağlar ve birden çok hesap ve varlık kurmanıza izin verir.

Stargazer’ın ana sorunu, ortalama puanı 3 yıldızın biraz altında olan mobil uygulama ve çoğu şikayet hatalar ve XLM gönderip alamama ile ilgilidir. Bu uygulama ne kadar umut verici görünse de, her şey gerektiği gibi çalışmadan önce daha fazla iyileştirmeye ihtiyacı var gibi görünüyor.

Lobstr (Mobil Cüzdan)

Hem diğer paraları ve eserleri desteklemediği böylece Lobstr XLM kripto paralar için bir mobil cüzdan Android ve iOS cihazlar. Genel olarak mobil cüzdanlar, kripto para birimini depolamak için en güvenli seçenek değildir, ancak oldukça taşınabilirdirler.

Lobstr’ın kullanımı son derece kolaydır ve ayrıca bir XLM fiyat dönüştürücü, güvenli PIN koruması, 2 faktörlü kimlik doğrulama ve parmak izi desteği içerir. Uygulama, desteklenen her iki mobil platform için de çok iyi derecelendirmelere sahip.

Astral (web cüzdanı)

Astral, Stellar Lumens’i kolayca saklamanıza, göndermenize ve almanıza olanak tanıyan basit bir web cüzdanıdır.

Astral’ın özellikle ilginç bir özelliği vardır: Enflasyon havuzu aracılığıyla temettü ödemeleri sunar. Hesap bakiyenize bağlı olarak, havuz size haftalık olarak ek XLM kazandıracaktır.

Bir web cüzdanı için güvenlik özellikleri mükemmeldir ve zorunlu 2 faktörlü kimlik doğrulama ve AES-256 şifreli verileri içerir. Yeni adreslere para çekmek için e-posta onayı gerekir. Yine de, güvenlik söz konusu olduğunda web cüzdanlarının en iyi seçenek olmadığından bahsetmeye değer, bu nedenle çok fazla Lümen’e sahipseniz, kesinlikle donanıma veya en azından masaüstü cüzdanlarına bakmalısınız.

Daha fazla XLM depolama alternatifi


Yukarıda listelenen cüzdanlardan herhangi birini kullanmak istemiyorsanız, Lümenlerinizi saklamak için iki seçenek daha vardır. Birincisi, varlıkları satın aldığınız borsa cüzdanında bırakmaktır. XLM’nizle ticaret yapmayı planlıyorsanız, bu uygun bir çözümdür, ancak paraları tutmak veya biriktirmek istiyorsanız, bir takas cüzdanı en az güvenli depolama seçenekleri arasındadır.

İkinci seçenek de en güvenli olanıdır. XLM’niz için bir kağıt cüzdan oluşturabilir ve soğuk depoda saklayabilirsiniz. Bu, özel anahtarların çevrimdışı kalmasını sağlar, ancak kağıt cüzdanın fiziksel olarak çalınma veya hasar görme riski her zaman vardır.

XLM ile kağıt cüzdan yapmak, Stellar Account Viewer’ı kullanarak yeni bir genel / özel anahtar çifti oluşturmaktır . Ardından, XLM’nizi cüzdanınıza aktarmak için bunları bir yere yazmanız ve genel adresi kullanmanız yeterlidir.