• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % 0,85
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7716
  % 0,38
 • € EURO
  10,4569
  % 0,82
 • £ POUND
  12,2152
  % 1,23
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1199
  % -0,12
 • BITCOIN/TL
  287716,733
  % -4,79
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

Ether hisselerini rekor seviyeye yükseltti

Ether hisselerini rekor seviyeye yükseltti

CoinShares verileri, güçlü girişlerin eter holdinglerini yüksekleri kaydetmeye ittiğini gösterdi.

 • Genel olarak, dijital varlıklar geçen hafta Şubat ayından bu yana en büyük girişi gördü.
 • Bitcoin Cash,% 10’luk çıkışlar gördü ve onu en çok tutulan on dijital varlık listesinden çıkardı.

Yatırımcılar geçen hafta Şubat ayından bu yana en çok parayı kripto varlıklarına aktardı, analiz firması CoinShares verileri Salı günü gösterdi. Tüm dijital varlıklardaki girişler o zaman 489 milyon doları buldu ve kripto varlıklarına toplam girişleri Nisan ayı boyunca 1 milyar doların biraz üzerine çıkardı.


CoinShares raporunda, “Yüksek girişler, sağlayıcılar arasındaki çeşitli akışları gizlerken, Avrupa’da pek çok çıkış görüyor, Kuzey Amerikalı meslektaşları ise güçlü girişler görüyor” dedi.


Eter varlıkları, 30 milyon dolarlık güçlü girişlerle desteklendi ve yönetilen varlıklar 13.9 milyar dolarlık rekor bir yüksekliğe ulaştı. Bu, Grayscale ve CoinShares gibi yatırım evleri tarafından yönetilen genel kripto varlıklarının yaklaşık% 21’ine eşittir.


Ether, son haftalarda değer kazanmakta ve sürekli olarak kendi rekorlarını kırmaktadır. Salı günü, 3.500 $ ‘ın üzerinde olan en yüksek değerine ulaştı.


Eter yatırımları, yalnızca en yüksek haftalık girişleri 442 milyon dolarla gören bitcoin ile karşılandı. Rapora göre yatırımcılar son derece değişken kripto para birimi konusunda daha olumlu görünüyor.


Nisan ortasında neredeyse 65.000 $ ‘lık rekor seviyelere ulaştıktan sonra, dijital varlık ayın sonuna doğru 50.000 $’ ın altına düştü ve yatırımcılar arasında daha uzun süreli bir düşüşle ilgili bazı endişeler uyandırdı. Bitcoin o zamandan beri bir miktar toparlandı ve en son Çarşamba günü 55.000 $ civarında işlem gördü.


Rapora göre, Bitcoin cinsinden yönetilen varlıkların değeri şu anda 47 milyar doların biraz üzerinde veya kurumsal yatırımcılar tarafından yönetilen toplam dijital varlıkların yaklaşık% 73’ü.


Bitcoin Cash, geçen hafta 1,7 milyon dolar veya yönetim altındaki toplam varlıkların yaklaşık% 10’unu gördü ve bu da onu en çok sahip olunan on dijital varlıktan düşürdü.


Bitcoin ve ether’in arkasındaki en büyük üçüncü sektör olan çok varlıklı ürünler, geçen hafta 9,2 milyon dolar kazandı. Ripple’ın XRP’si, Polkadot’un DOT’u, Cardano’nun ADA’sı ve binance gibi daha küçük kripto para birimlerinin tümü, toplam 9,2 milyon dolarlık düşük giriş seviyeleri gördü.


Kurumsal kripto yatırımının dışında, dogecoin kripto sahnesine hakim durumda. CoinMarketCap verilerine göre, şaka olarak başlayan jeton, geçtiğimiz haftalarda yükseldi ve şu anda piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi . Bitcoin, eter ve binance bu sırayla hala dogecoin’in önünde. XRP, beşinci sırada.


Yatırım sağlayıcılarına bakıldığında, Grayscale sahaya hakim olmaya devam ediyor ve dijital varlık varlıklarının% 76’sından fazlasını kontrol ediyor. İkinci sırada, geçen hafta yaklaşık 46 milyon dolarlık çıkış gören ve şu anda kripto varlıklarının yaklaşık% 9’unu denetleyen CoinShares var. Rapora göre 3iQ, 554 milyon dolarlık girişlerle desteklendi ve üçüncü en büyük kurumsal kripto varlık yöneticisi olarak kaldı.