• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4705
  % -0,55
 • € EURO
  10,2921
  % 0,01
 • £ POUND
  11,9475
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  1,3126
  % -0,42
 • РУБ RUBLE
  0,1145
  % -0,49
 • BITCOIN/TL
  411085,128
  % -1,11
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24

EUR / USD, Nasdaq, Altın, Fed, Kazanç, GSYİH ve Enflasyon

EUR / USD, Nasdaq, Altın, Fed, Kazanç, GSYİH ve Enflasyon

Geçtiğimiz hafta piyasalar çoğunlukla dalgalıydı. Ana hisse senedi endeksleri , altın ve ham petrol fiyatlarında olduğu gibi geniş bir şekilde yatay işlem gördüler , ancak kur oynaklığı bir miktar toparlanıyor gibi görünüyordu.

Nasdaq ve S & P 500 Endeksi küçük ABD Başkanı Joe Biden planları 43.4 kurumlar vergisi oranını% önermeyi yönündeki haberlerin rağmen dengesine değiştirildi. FTSE 100 ve DAX 30 boğalar gaz pedalından hafifletti olarak sırasıyla azalan -1.1 ve% -1.2%, en son salınım zirveleri geri hafifçe soyulmuş. EuroECB faiz kararı sırasında fiyat hareketi oldukça sessiz kaldı, ancak blok para birimi, haftayı ABD Doları ve Pound Sterling gibi önemli döviz rakipleri karşısında güçlü bir şekilde kapattı.

Örneğin EUR / USD 115 pips yükseldi ve yedi haftanın en yüksek seviyesine çıktı, EUR / GBP ise 55 pips yükseldi ve 14 ayın en düşük seviyelerine kadar toparlandı. Yaygın zayıflığın geniş DXY Endeksini yaklaşık% -0.9 oranında düşürmesiyle ABD Doları satış baskısı hızlandı. Bu, ABD faiz oranı farklarını olumsuz yönde etkileyen Hazine getirilerinde daha fazla yumuşamayı izliyor gibi görünüyordu. Kanada Doları merkez bankası QE programını sivrilen ve ayrıca gelecek yılın ikinci yarısına kadar 2023 den ileri bir sonraki faiz artışı tahminlerini getiriyor ortaya oldukça şahin BoC ifadesinden sonra talep ortası haftanın akınına gördü.

Önümüzdeki haftaya baktığımızda, ekonomik takvimin yüksek etkili olay riski ve veri yayınlarıyla dolup taştığını görebiliriz . Tüccarlar, Japonya Merkez Bankası ve Federal Rezerv’in para politikası güncellemelerinden beklenen para politikası güncellemelerine dikkat edecek. BoJ ve Fed’in son faiz kararlarını 27 Nisan GMT 03:00 GMT ve 28 Nisan 18:00 GMT’de yayınlaması planlanıyor. Enflasyon verilerinin önümüzdeki hafta Avustralya ve Euro bölgesi dışında da bekleniyor.

Piyasa oynaklığı, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya gibi büyük ekonomilerden kaynaklanan 1Ç GSYİH raporlarında da yoğunlaşabilir. Tesla, Microsoft, Alphabet’in Google, Facebook, Apple ve Amazon gibi teknoloji meraklılarından beklenen üç aylık sonuçlarla kazanç sezonu tüm hızıyla başlayacak. Yaklaşan OPEC + toplantısı özellikle ham petrolün yönü üzerinde duracak. Ek olarak, Başkan Biden Çarşamba günü ortak bir oturumda kongreye hitap etmek için güvertede olacak ve muhtemelen 2.3 trilyon dolarlık altyapı paketini ve genel olarak başarılı aşı sunumunu sunacak. Önümüzdeki hafta piyasalarda başka neler var?

Tahminler

ABD Doları Tahmini: Kurumlar ve Sermaye Kazançları Arasında Fed Odak Noktası Vergi Artışı Oranları

Kurumsal ve sermaye kazançları vergi artışı bahisleri, Nisan toplantısı yaklaşırken Federal Rezerv’i ön plana çıkardığı için ABD Doları zorlu bir ortamda kalmaya devam ediyor.

S&P 500 Tahmin: Güçlü Kazançlar, Vergi Motivasyonlu Satışlardan Kaynaklanan Stokları Koruyacak mı?

Güçlü birinci çeyrek kazançları ve iyimser ekonomik veriler, ABD borsasını vergi dalgalanmalarından koruyabilir. Yatırımcılar, dünyanın başka yerlerinde kötüleşen pandemi durumlarının ortasında bu hafta FAANG sonuçlarını izliyor.

Euro Tahmini: EUR / USD Görünümü 1,20 Üzerinde Kırıldıktan Sonra Hala Yapıcı

Geçtiğimiz hafta EUR / USD , Mart başından bu yana ilk kez 1.20’nin üzerine kırıldı; şimdi muhtemelen daha da güçlenmeden önce nefes almak için duraklayacaktır.

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) Crumble, Alt-Coins Dövülmüş – Alıcılar Tekrar Geri Dönecek mi?

Kripto para piyasası bir gecede keskin bir düşüş yaşadı ve alt-coin alanı özellikle sert vurdu. Bu, daha ucuz hisse senedi satın almak için son şans mı?

ABD 10 Yıllık Getirisi Nisan’ın Düşük Olduğunu Savunduğundan Altın Fiyat Görünümü FOMC’ye Bağlı

Merkez bankası politika hedeflerine ulaşmak için standart dışı araçlara güvenirken, Federal Rezerv faiz oranı kararı altın fiyatını ayakta tutabilir.

Avustralya Doları Tahmini: AUD / USD Gözler Enflasyon, Risk Trendleri

AUD / USD fiyat hareketinin, bir konsolidasyon döneminin ardından yükselişine devam etmesi bekleniyor. Açıklanacak daha geniş risk eğilimleri ve enflasyon verileri önümüzdeki hafta Avustralya Doları’nın gücünü ateşleyebilir mi?

Meksika Pezosu Haftalık Tahmin: USD / MXN Ayılar Kontrolde Kaldı

Meksika Pezosu, yavaş aşılamalara ve riskten uzaklaşmasına rağmen ABD Doları karşısında gücünü koruyor .

TEKNİK TAHMİNLER
ABD Doları Teknik Tahmini: DXY Zayıflığı Önümüzdeki Hafta İçinde Mola Bulabilir

DXY endeksi% 0,86 düşüşle ABD Doları üst üste üçüncü hafta değer kaybetti. Şimdi, Amerikan Doları, trendi daha düşük bitirebilecek teknik destekle karşı karşıya.

Haftalık Altın Teknik Tahmin: Altın Boğaların Parlama Zamanı mı?

Altın, Aralık ayından bu yana ilk kez haftada üçüncü bir artış bildirdi ve düşen reel getiri, altına işaret ediyor.

GBP Teknik Tahmin: GBP / USD Uzun Vadeli Desteğin Üzerinde Yükseliş

Cable geçen hafta bir boğa bayrağından çıktı, ancak bu ilk hamleyi yeniden takip etmek için birkaç gün harcadı; Görünümün uzun vadeli trend desteğinin üzerinde yükselmeye devam etmesini bekleyin.

Ham Petrol Teknik Tahmin: Konsolidasyonu Güçlendirecek İvme Eksikliği

Ham petrol fiyatlarına ilişkin uzun vadeli teknik görünüm yukarı yönlü seyretmeye devam etse de, zayıflayan yükseliş ivmesi yakın vadede bir konsolidasyon döneminin başlayacağını görebilir.

Japon Yeni Teknik Tahmin: USD / JPY Ters Çevirme, EUR / JPY Desteği

Japon Yeni için büyük bir Q1 idi , ancak Q2 şimdiye kadar çok farklı bir tema gösterdi. JPY ayıları gelgiti USD / JPY cinsinden değiştirmenin bir yolunu bulacak mı?