• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4705
  % -0,55
 • € EURO
  10,2921
  % 0,01
 • £ POUND
  11,9475
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  1,3126
  % -0,42
 • РУБ RUBLE
  0,1145
  % -0,49
 • BITCOIN/TL
  414761,559
  % 0,46
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24

Euro Teknik Analizi: EUR / CHF, EUR / NOK, EUR / SEK Kurları Görünümü

Euro Teknik Analizi: EUR / CHF, EUR / NOK, EUR / SEK Kurları Görünümü

EUR / USD’nin tekrar yükselmesiyle birlikte , birkaç EUR- çapraz fiyat hareketinin hafta boyunca yükseldiğini gördü.

EUR / CHF oranları risk iştahı için daha iyi bir ortam öneriyor olabilirken, EUR / NOK ve EUR / SEK oranlarının fiyat hareketi hala daha derin gerilemelerin mümkün olduğunu gösteriyor. IG Müşteri Sentiment Endeksi , Euro / CHF yakın vadede karışık önyargı vardır.

Küresel tahvil getirilerindeki istikrarın faiz oranına duyarlı varlıkları oynaklık için katalizörden mahrum bırakması nedeniyle döviz piyasaları son haftalarda sessizleşti. Ancak düşük volatilite ortamları, piyasa katılımcıları tarafından daha fazla risk arama davranışına dönüşme eğilimindedir ve EUR / USD’nin tekrar yükselmesiyle birlikte, bazı EUR çaprazları, fiyat hareketlerinin hafta boyunca yükseldiğini gördü. EUR / CHF oranları risk iştahı için daha iyi bir ortam öneriyor olabilirken, EUR / NOK ve EUR / SEK oranlarının fiyat hareketleri hala daha derin gerilemelerin mümkün olduğunu gösteriyor.

EUR / NOK ORANI TEKNİK ANALİZİ
Nisan ayı boyunca, EUR / NOK oranları çok fazla ilerleme kaydetmedi ve 2021’de gelişen azalan paralel kanal içinde kaldı; momentum boştur. Ancak ticaret, fiyat ve zamanın bir fonksiyonudur ve zamanın geçişi, paritenin Mart 2020 ve Şubat 2021’in en yüksek seviyelerinden azalan trend çizgisine geri döndüğünü gördü ve kısa vadeli bir tersine dönüş için potansiyeli açık bıraktı. Bununla birlikte, daha yüksek bir kırılma olsa bile, EUR / NOK oranları Ocak 2013 ve Temmuz 2019’un düşük seviyelerinden itibaren yükselen trend çizgisinin altında kalmaya devam ediyor, bu da uzun vadede düşüş eğiliminde olduğumuzun kanıtı. Önceki güncellemede, “10.0032’de belirlenen yıllık en düşük seviyenin altında daha belirleyici bir kırılmanın, düşüş yönlü bir hareketin başarılı olma olasılığı yüksek olmadan önce gerekli tetikleyici olacağı” şeklinde devam ediyor.

EUR / SEK ORANI TEKNİK ANALİZİ
EUR / SEK oranları, 2020 Aralık ayının sonlarına kadar uzanan aralık direnci ile işlem yaparak aya başlamış olsa da, 2020 Kasım ortasına kadar uzanan daha geniş bir aralığın oyulduğu ve günlük düşüş anahtarının tersine dönme yüksekliğinin test edilmediği görülüyor. EUR / SEK oranlarında 10.2169’a ulaşmadan önceki düşüş, günlük düşüş eğilimi mumuyla işaretlendi, aslında paritenin Mart ayına göre Nisan ayında ‘daha düşük bir düşük’ ürettiğini gördü.

Kasım ortasından bu yana yatay konsolidasyon bağlamı, EUR / SEK oranlarının Ocak 2013 / Temmuz 2019 düşüklerinden itibaren yükselen trend çizgisinin altında sabit bir tutma modelinde olduğu göz önüne alındığında, bunun yapım aşamasında çok aylık bir ayı bayrağı olabileceğini düşündürmektedir. . Son birkaç aydır EUR / SEK oranları, pandeminin hemen başlangıcından sonra oluşan kalabalık konumlandırmayı sindiriyor olabilir. Yakında daha derin bir gerileme ortaya çıkabilir.

EUR / CHF ORANI TEKNİK ANALİZİ
EUR / CHF oranları için güncellemeden önce o “zamanın geçişi yukarıda belirtilen Fibonacci etrafında son haftalarda meydana sahip simetrik üçgenin netlik verdiği hususu da not edilmiştir. Önceki hareket bağlamında daha fazla sabır gerekli olsa da, tüccarlar EUR / CHF oranlarındaki potansiyel yükseliş çözümüne göz kulak olmak isteyebilir. ” Simetrik üçgen daha kapsayıcı bir oluşum elde etmek için biçimlendiğinden daha fazla sabır gerekir; yine de yükseliş eğilimi devam ettirme çabası bağlamını koruyor.

IG MÜŞTERİ GÜVEN ENDEKSİ
EUR / CHF: Perakende tüccar verileri, tüccarların% 58,70’inin net-uzun olduğunu ve uzun-kısa tüccarların oranı 1,42’ye 1 olduğunu gösteriyor. Net-uzun tüccar sayısı düne göre% 4,88 daha yüksek ve geçen haftaya göre% 11,34 daha düşük. tüccar sayısı ise düne göre% 0,83 daha yüksek ve geçen haftaya göre% 5,47 daha düşük.

Genelde kalabalığın duyarlılığına aykırı bir bakış açısı benimsiyoruz ve tüccarların net-uzun olması EUR / CHF fiyatlarının düşmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Konumlandırma düne göre daha net uzun, ancak geçen haftaya göre daha az net-uzun. Mevcut duyarlılık ve son değişikliklerin birleşimi bize daha da karışık bir EUR / CHF ticaret eğilimi veriyor.