• YARIM ALTIN
  1.630,00
  % 0,91
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7680
  % 0,33
 • € EURO
  10,4583
  % 0,83
 • £ POUND
  12,2183
  % 1,25
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1200
  % -0,02
 • BITCOIN/TL
  285146,680
  % -5,78
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

İngiltere Polisi Uyuşturucu Çiftliği Olduğunu Düşündükleri Bitcoin Madenciliği Operasyonu Yaptı

İngiltere Polisi Uyuşturucu Çiftliği Olduğunu Düşündükleri Bitcoin Madenciliği Operasyonu Yaptı

Birleşik Krallık polisi, kenevir çiftliği olduğuna inandıkları bir yere baskın düzenlediğinde yasadışı bir bitcoin madenciliği operasyonunu ortaya çıkardı. “Esrar ekim düzeninin tüm özelliklerine sahipti.”

West Midlands Polisi beklenmedik bir keşifte bulunduktan sonra, 18 Mayıs’ta Birmingham şehri yakınlarında bulunan Sandwell’de bir sanayi birimine girdikten sonra. İstihbarat, Great Bridge Sanayi Bölgesi’nin esrar tedarik etmek için kullanıldığını öne sürdü, ancak polis bunun yerine “şebeke kaynağından binlerce pound değerinde elektrik çalan” büyük ölçekli bir kripto para madeni keşfetti.

Polis Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında , “Birimi günün farklı saatlerinde ne kadar çok insanın ziyaret ettiğini, çok sayıda kablo ve havalandırma kanalının göründüğünü ve bir polis drone’unun yukarıdan önemli bir ısı kaynağı aldığını duyduk” dedi . “Hepsi klasik kenevir fabrikası işaretleridir – ancak memurlar giriş yaptıklarında, Bitcoin madenciliği operasyonunun bir parçası olarak yaklaşık 100 bilgisayar biriminden oluşan büyük bir banka buldular.”

Polis, yerel güç kaynağı şirketini devre dışı bırakan bilgisayar ekipmanına el koydu. Polis, emri yerine getirdikleri sırada birimde kimsenin olmadığını ve yetkililerin hala büyük kripto operasyonundan sorumlu olanları aradığını söyledi.

Sandwell Polis Çavuşu Jennifer Griffin, “Bir kenevir yetiştirme düzeninin tüm ayırt edici özelliklerine sahipti.” Dedi. “Anladığım kadarıyla kripto para madenciliği yasa dışı değil, ana güç kaynağından elektriği elektriği açıkça soyutluyor.”

Blockchain varlıklar – cryptocurrencies veya benzeri NFTlerdeki – bilgi deposu uzun zincirler ve bu dijital defterleri oluşturarak hesaplama büyük miktarda gerektirir. Merkezi olmayan blok zinciri ağına, çok fazla güç tüketen pahalı bilgisayar donanımı gerektiren, iş kanıtı adı verilen bir sürece dayalı olarak yeni bilgi blokları eklenir veya “mayınlanır”.

Göre Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketimi Endeksi , enerji yılda 114,31 terrawatt Mesai hakkında madencilik tüketir Bitcoin – daha Filipinler ve Hollanda gibi ülkeler tarafından yılda tüketilen enerji miktarına göre .