• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % 0,97
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7660
  % 0,31
 • € EURO
  10,4548
  % 0,80
 • £ POUND
  12,2184
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1200
  % -0,04
 • BITCOIN/TL
  283399,348
  % -7,21
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

İnsanların % 40’ı Kripto Kullanacak mı?

İnsanların % 40’ı Kripto Kullanacak mı?

MasterCard Anketi: Ankete katılanların% 40’ı ödemeler için dijital varlıkları kullanmaya istekli olduklarını yanıtladığından, koronavirüsten sonra kripto para birimi kullanımı artıyor.

COVID-19 salgını, insanların kripto para birimi ödemeleri de dahil olmak üzere dijital seçenekleri daha açık bir şekilde benimsedikleri için finans konusundaki inançlarını ve yaklaşımlarını değiştirdi. MasterCard anketi, bu sonuçları gösterdi ve 10 kişiden 4’ü gelecek yıl dijital varlıkları kullanmayı planladıklarını söyledi.

COVID-19 salgınının günlük hayatı değiştirdiğini söylemek güvenlidir. Koronavirüs, insanların sağlığını ciddi şekilde etkilemenin yanı sıra, maliye konusundaki bakış açılarına meydan okudu. İnsanlar fiziksel etkileşimden uzaklaşmaya başladıkça dijitalleşme en çok konuşulan konu haline geldi.

Küresel ödeme sistemleri muaf değildi ve MasterCard tarafından 15.000’den fazla kişiyle yapılan yakın tarihli bir anket bunu vurguluyor. ABD’nin çok uluslu finans hizmetleri devi, “tüketicilerin harcama alışkanlıklarını temassız dokun ve git ödemelerini ve çevrimiçi alışverişi benimsemek için değiştirdiğini” yazdı.

Ayrıca sonuçlar,% 93’ünün kripto para birimleri, biyometri, temassız veya QR kodu gibi en az bir yeni ödeme yöntemini kullanmayı düşüneceğini gösterdi. Bunların% 40’ı dijital varlıkları seçeceğini söyledi.
Biraz beklendiği gibi, genç nesiller en çok sanal varlıklara açıktı.

“Küresel olarak Y kuşağı ve Orta Doğu ve Afrika’dakiler özellikle kripto para birimi görüşmelerine katılıyor ve yarısından fazlası (% 67) bir yıl öncesine göre kripto para kullanmaya daha açık olduklarını kabul ediyor.

Ayrıca, Y kuşağının% 77’si kripto para birimi hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgilenirken,% 75’i daha iyi anlarlarsa kripto para birimini kullanacaklarını kabul ediyor. “

MasterCard’ın araştırması BTC’nin en popüler ve anlaşılan varlık olduğunu söylese de, kullanıcıların bazı altcoinlere daha aşina olduklarını iddia etti.

MasterCard’ın Kripto Girişimleri
Belki de müşterilerin taleplerine yanıt vermek için New York merkezli dev, yılın başından bu yana kripto para birimi ile ilgili birkaç inisiyatif duyurdu. CryptoPotato , şubat ayında, şirketin birkaç hafta önce Visa tarafından alınan benzer bir kararın ardından 2021’de belirli sayıda dijital varlık için destek sağlamayı planladığını bildirdi .

Böylece, MasterCard hizmetlerini kullanan milyonlarca tüccar, kripto para birimlerine doğrudan maruz kalacaktır. Kısa bir süre sonra şirket , ABD kripto borsası Gemini ile ortaklık kurdu .

Sonuç olarak, Winklevoss tarafından işletilen firma, bitcoin’de% 3’e kadar para iadesi sunan bir kredi kartı tanıtacak. Girişim, duyurudan sonra 140.000’den fazla kullanıcının bekleme listesinde olması nedeniyle büyük ilgi gördü.