• YARIM ALTIN
  1.628,00
  % 0,79
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7670
  % 0,31
 • € EURO
  10,4517
  % 0,77
 • £ POUND
  12,2129
  % 1,20
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1199
  % -0,12
 • BITCOIN/TL
  286666,185
  % -5,54
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

MyEtherWallet vs MyCrypto – Ethereum cüzdanlarının savaşı

MyEtherWallet vs MyCrypto – Ethereum cüzdanlarının savaşı

MyEtherWallet ve MyCrypto biraz kargaşaya neden oldu ve güvenilir bir Ethereum cüzdanı arayanlar bu ikisi arasında karar vermekte zorlanabilir . Bugünkü gönderide, MyEtherWallet ve MyCrypto’nun karmaşayı gidermek umuduyla nasıl ücret aldığını ve hikayelerini göreceğiz.

MyEtherWallet, Ethereum için ilk GUI cüzdanlarından biridir. 2015 yılında, genel olarak kripto ekosisteminin oldukça belirsiz olduğu ve Ethereum için GUI cüzdanlarının bulunmadığı bir zamanda piyasaya sürüldü .

Kurucu ortaklar Taylor Monahan ve Kosala Hemachandra, MyEtherWallet’i önümüzdeki birkaç yıl içinde ciddi bir şeye dönüşen eğlenceli bir proje olarak başlattı, özellikle de kullanıcı tabanına önemli bir destek sağlayan 2017 kış boğa koşusundan sonra.

Karışıklığın başlangıç ​​noktası, 2018’in ilk çeyreğinde MyEtherWallet’in Twitter kullanıcı adı aniden MyCrypto olarak değiştiğinde oldu. Şimdi kripto alanında beliren tek soru şuydu, şimdi ne kullanmalıyız, MEW veya MyCrypto?

MyEtherWallet vs MyCrypto arka plan hikayesi
Görünüşe göre MyEtherWallet’in (MEW) Twitter tanıtıcısı, kurucu ortak Taylor Monahan tarafından MyCrypto olarak değiştirildi, çünkü MEW’nin nasıl ilerlemesi gerektiğine dair kendi planları vardı ve sonunda bazı finansal muhasebe sorunları olabilirdi. resmi bir açıklama yok.

Taylor Monahan’ın eylemi topluluk tarafından eleştirildi. Daha sonra yeni MyCrypto markası altında MEW büyütme planlarını açıkladı, ancak MEW kullanıcılarının yöntemlerine katılmadığını söylemek güvenli.

Birkaç davadan sonra Kosala Hemachandra, MyEtherWallet alanının ve sosyal medya kanallarının sahibi olarak kaldı.

Bir Medium gönderisinde Taylor Monahan, hikayenin kendi tarafını ve görünüşüyle, MyCrypto’nun piyasaya sürülmesine neden olan bölünmenin MyEtherWallet’in başarısı ve ardından gelen ölçeklendirme sorunları ile çok ilgisi olduğunu açıkladı. Monahan gönderisinde şunları söyledi:

MyEtherWallet LLC, büyümenin ilk aşamaları için yeterliydi. MyCrypto, başlangıçtan itibaren bir sonraki seviye ölçeklendirme düşünülerek tasarlanmıştır. Son 9 ayda oluşturduğum ekip ve şimdi https://mycrypto.com ve gelecekteki tüm ürünlerin güvenliğini sağlayacak, destek sağlayacak, eğitecek ve güvence altına alacağım. “

MyCrypto nedir?

MyCrypto cüzdanı, Mayıs 2018’de piyasaya sürülen MyEtherWallet’in bir çataldır. Yeni cüzdanın kod tabanı çeşitli iyileştirmeler ve değişiklikler alırken, gerçek şu ki, MyCrypto bir MEW çatalı.
MyCrypto’nun 20 kişilik bir ekibi var ve şimdiye kadar oldukça çok şey başardılar. Şimdiye kadar ekip, MyEtherWallet’in özellikle “açık kaynak, gizlilik odaklı, şeffaflık” özelliklerini korurken “güvenlik, kontrol, kullanım kolaylığı, gizlilik, ademi merkeziyetçilik ve güvensizlik” sunan bir platform geliştirmeye odaklandı. odaklı ve müşteri tarafı kök ”.

15 Mayıs 2018’de MyCrypto ekibi, cüzdanın kod tabanında büyük bir güncelleme yaptı. Kullanıcı arabirimi korunmuştur, ancak özellikler ve işlevsellik söz konusu olduğunda, telefonunuzu bir donanım cüzdanına, planlı işlemlere, jeton tarayıcıya, gaz fiyatı kaydırıcısına, anımsatıcı ifadeye dönüştürmenizi sağlayan bir mobil Parity Signer dahil olmak üzere birçok yeni ekleme yapılmıştır. oluşturma, “adresi görüntüle” geçmişi, güncellenmiş bilgi tabanı ve ödeme talepleri.

MyEtherWallet hala güvenli mi?

MyEtherWallet, çok sayıda ERC-20 jetonuyla uyumludur ve piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan bir Ethereum cüzdanı olduğu için, büyük bir kullanıcı tabanını toplamayı başardığını söylemek güvenlidir. Yukarıda belirtilen aynı nedenlerden ötürü, özellikle seçilebilecek başka GUI cüzdanlarının olmadığı zamanlarda Ethereum’un büyümesini ve benimsenmesini de destekledi.

MyEtherWallet, popülaritesi nedeniyle bilgisayar korsanları ve diğer kötü niyetli kişiler için bir hedef haline geldi, ancak şimdiye kadar kimse cüzdanın kendisini hacklemedi. Bununla birlikte, 2017 ICO patlaması sırasında, iOS için sahte bir MyEtherWallet uygulaması , Apple App Store’un finans bölümünde üçüncü noktaya tırmanmayı başardı ve bu, uygulamanın orijinaliyle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, cüzdanın güvenliğiyle ilgili birçok endişeye neden oldu. MEW ve ekibin kendisi, onu App Store’dan mümkün olan en kısa sürede kaldırmanın tüm yollarını takip etti.

Elbette, MyCrypto’nun özellikle Monahalıların MEW’nin Twitter hesabını “düşmanca” devralması nedeniyle çatallanmasıyla güvenlik endişeleri daha da kötüleşti.

Öyle olsa bile, MyEtherWallet her zamanki gibi aynı sağlam güvenlik özelliklerine sahiptir ve Hemachandra ve yeni geliştirici ekibi projeye adanmış gibi görünmektedir. Sonuçta, MEW’nin sürekli olarak DNS ve kimlik avı saldırılarına maruz kaldığını ve şu ana kadar fonlarımızı güvende tutmayı başardığını unutmayalım. Açıkçası, bir kullanıcının kendi cüzdanını tehlikeye atma riski her zaman vardır, ancak bu kesinlikle hiçbir cüzdanın engelleyemeyeceği bir şeydir.

Geçen yıl, Twitter tutamaç değişikliğinden sonra Hemachandra, Reddit’te MyEtherWallet’ten resmi bir açıklama yayınladı ; bu, kendisi ile Taylor arasında ne olduğunu açıklamıyor, ancak Hemachandra ve ekibinin projeye olan bağlılığını gösteriyor.

MyEtherWallet ve MyCrypto’nun geleceği

MyCrypto, MyEtherWallet’in bir çatalı, ancak gerçek şu ki, iki cüzdan hem yasal hem de teknik olarak farklı varlıklar. Açıkçası, aralarındaki farklar yalnızca zaman geçtikçe ve daha fazla özellik kullanıma sunulduğunda artacaktır.

MyEtherWallet, her zaman olduğu kadar güvenilirdir ve sadık ve hevesli bir topluluk tarafından desteklenir. Ayrıca merakla beklenen bir iOS uygulaması (bu sefer gerçek anlaşma) yayınladılar. MyCrypto, Windows, Mac OS ve Linux için yepyeni bir arayüz ve masaüstü uygulamalarıyla birlikte gelir .

Güvenlik açısından, ikisi de güvenilir cüzdanlardır, bu nedenle ikisi arasında seçim yapmak kişisel tercih meselesidir. Eski MEW kullanıcıları için, Taylor’ın MEW’nin Twitter hesabını aniden devralması konusunda hemfikir olma ya da katılmama gibi ahlaki bir mesele de var, çünkü bazıları ona ve açıkça çatallı MyCrypto cüzdanına güvenmediğini ifade etti.