• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % 0,79
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7681
  % 0,33
 • € EURO
  10,4580
  % 0,83
 • £ POUND
  12,2167
  % 1,24
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1200
  % -0,02
 • BITCOIN/TL
  285179,194
  % -6,03
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

Palantir Ödemeler için Bitcoin Kabul Ediyor ve Bilançoya BTC Eklemeyi Düşünüyor

Palantir Ödemeler için Bitcoin Kabul Ediyor ve Bilançoya BTC Eklemeyi Düşünüyor

Büyük yazılım ve analiz şirketi Palantir, BTC’yi kabul eden en son şirkettir ve hatta bunu bilançosuna eklemeyi düşünür.

Yazılım ve analiz şirketi Palantir, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini açıkladı. Palantir ayrıca bilançolarında saklamak için Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini satın almayı da düşünecektir.

Thiel Bets Büyük Bitcoin
Palantir’in (ve özellikle PayPal’ın) kurucu ortağı Peter Thiel, uzun süredir kripto para birimi savunucusudur. Şirket , artık ödemeler için BTC’yi kabul ettiğini ve hatta bilançosuna eklemeyi düşündüğünü açıkladı.

Üç yıl kadar önce, Thiel’in kripto para madenciliği girişimlerine, borsalarına ve daha fazlasına yatırım yaptığı, Bitcoin ve blok zinciri teknolojisinin ortaya çıkması için teklif verdiği görüldü .

Bugün erken saatlerde, Block.one (başka bir Thiel destekli yazılım şirketi) cesur bir yeni girişim duyurdu : 10 milyar dolarlık bir fonla desteklenen ‘Bullish’ adlı yeni bir kripto para birimi borsası. Thiel Capital, bu finansman turunun liderlerinden biriydi.

Büyüyen Bir Trend
Hava değişiyor: büyük şirketler yavaş yavaş kripto para birimine ısınıyor. Çin’deki Ethereum Hotel gibi küçük güçsüzler dalgasıyla başlayan şey, bu yıl Bitcoin’i kabul eden büyük yeni oyuncuların, hatta Tesla gibi teknoloji devlerinin seliyle patladı .

Daha fazla şirket eğilime katıldıkça ve daha fazla yatırımcı servetlerinin bir kısmını kripto para birimlerinde depolamaya başladıkça, büyük bir talep bölümünü yabancılaştırma riski taşıdıkları için geleni benimsememeyi seçen arkaik şirketler için ufukta çok gerçek bir finansal fırsat maliyeti var.

Bazı firmalar ek işe alma ve kripto para birimi terminallerinin eklenmesi ile ilgili maliyetler nedeniyle değişime dirençli olsa da, birçoğu yakında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmemenin çok daha pahalı hale geleceği görüşünde .