• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4705
  % -0,55
 • € EURO
  10,2921
  % 0,01
 • £ POUND
  11,9475
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  1,3126
  % -0,42
 • РУБ RUBLE
  0,1145
  % -0,49
 • BITCOIN/TL
  411041,658
  % -1,08
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24

PayPal, Venmo artık kullanıcıların kripto para birimleri alıp satmasına izin verdi

PayPal, Venmo artık kullanıcıların kripto para birimleri alıp satmasına izin verdi

PayPal Venmo, artık kullanıcıların kripto para birimleri alıp satmasına izin vereceğini duyurdu. Hareket, varlık sınıfının giderek daha yaygın hale geldiğini gösteriyor. Venmo, müşterilere 1 $ kadar düşük bir fiyata bitcoin, ethereum, litecoin ve bitcoin cash’e yatırım yapma seçeneği sunuyor.

PayPal’ın Venmo ödeme hizmeti Salı günü , artık kullanıcıların kripto para alıp satmalarına izin vereceğini duyurdu .
Salı gününden itibaren Venmo, müşterilere dört kripto varlığına yatırım yapma seçeneği sunuyor: bitcoin, ethereum, litecoin ve bitcoin cash.


Kullanıcılar kripto para birimlerini 1 $ gibi düşük bir fiyata satın alabilir ve Venmo bakiyelerinden veya bağlantılı bir banka hesabından veya banka kartından para kullanarak alıp satabilirler. Venmo’nun 70 milyon kullanıcısı, işlemlerini kendi yayınları aracılığıyla arkadaşlarıyla paylaşmayı da seçebilir.


Venmo’dan Darrell Esch, SVP ve GM, Darrell Esch, “Amacımız, müşterilerimize kripto para satın alma ve satma sürecini basitleştiren ve tüketicilerin sahip olabileceği bazı yaygın soruları ve yanlış anlamaları açığa çıkaran kullanımı kolay bir platform sağlamaktır.” bir açıklamada dedi .


Yeni özellik, PayPal’ın kullanıcıların Ekim 2020’de kripto para satın almalarına ve satmalarına izin veren son hareketini takip ediyor .


Şirket tarafından yürütülen 2020 araştırmasına göre, geçen yıl Venmo müşterilerinin% 30’undan fazlası zaten kripto veya hisse senedi satın almaya başlamıştı ve bu kullanıcıların% 20’si salgın sırasında başlamıştı.
Geçen yıl yaklaşık 159 milyar dolar ödeme gerçekleştiren Venmo, son zamanlarda bitcoin ve diğer dijital varlıkları benimseyen uzun şirketler ve kurumlar listesine katılıyor.


Mart ayında Venmo rakibi CashApp, kullanıcıların işlemlerde ücret ödemeden bitcoin gönderip almalarını sağladı . CashApp, Square CEO’su ve sesli bir bitcoin savunucusu olan Twitter kurucusu Jack Dorsey tarafından geliştirilen bir mobil ödeme hizmetidir.


Kripto para birimi alanı son aylarda önemli ölçüde büyüdü ve toplam kripto piyasası kapitalizasyonu Nisan ayında 2 trilyon dolara ulaştı . Bitcoin, son 12 ayda% 600 oranında hızla yükseldi.