• YARIM ALTIN
  1.593,00
  % -0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4396
  % -0,21
 • € EURO
  10,0747
  % -0,32
 • £ POUND
  11,7707
  % -0,60
 • ¥ YUAN
  1,3025
  % -0,61
 • РУБ RUBLE
  0,1158
  % 0,17
 • BITCOIN/TL
  350314,732
  % 6,76
 • BIST 100
  1.392,91
  % 0,09

Ripple XRP derken yakında Coinbase mi dönülecek?

Ripple XRP derken yakında Coinbase mi dönülecek?

Kripto para birimleri gece gündüz kesintisiz işlem görür. Cuma günü, Bitcoin bir kez daha 60.000 dolar işaretinin üzerine çıktı, ardından biraz geriledi. Ethereum da rekor seviyeye yakın. Ancak Ripple (XRP) şovu herkesten çalıyor.

Bitcoin gibi dijital para birimleri yatırımcılar arasında popüler olmaya devam ediyor. Cuma günü, en eski ve en ünlü kripto para biriminin fiyatı, Mart ayı ortasında neredeyse 62.000 $ ‘lık rekor seviyesine geçici olarak yaklaştı. Ether gibi diğer dijital sistemler de fiyat artışları kaydetti.

İki trilyon işaret kırıldı

Kripto para birimlerine olan güçlü talep, tüm dijital para birimleri için piyasa kapitalizasyonunu iki trilyon ABD doları işaretinin üzerine çıkardı . Piyasa gözlemcisi Coingecko’nun verilerine göre, Salı günü toplam satış hacmi 2.03 trilyon dolar civarındaydı.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinde dalgalanma

Ripple son zamanlarda güçlü bir şekilde yakaladı. Salı günü, 1,00 Dolarlık işaret 2018’den bu yana ilk kez – en azından geçici olarak – geçildi. Piyasa değeri neredeyse 50 milyar dolar. XRP, Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin’in ardından tüm kriptoların dördüncü sırasına yükseldi.

Geçtiğimiz birkaç gündeki muazzam fiyat artışının arkasında bir Coinbase fantezisi var. Kripto borsası, 14 Nisan’da New York Nasdaq’ta halka açılacağını duyurdu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) daha önceki bilgilere göre, ABD’nin en büyük kripto para alım satım platformu Nasdaq’da “COIN” kısaltma sembolü altında yaklaşık 115 milyon hisse listelemek istiyor.

Bununla birlikte, bu klasik bir halka arz değil, yatırım bankalarının desteği ve önceden bir fiyatlandırma süreci olmaksızın sözde doğrudan yerleştirme olarak adlandırılır.

Coinbase, borsa prömiyerinden önce bile kripto heyecanından büyük ölçüde yararlandı. Grup yakın zamanda yatırımcılar tarafından en az 67.6 milyar dolar değerlendi. Analistler, halka arz için 100 milyar doların üzerinde bir genel değerlemenin mümkün olduğuna inanıyor.

XRP yakında Coinbase’de mi olacak?

Ripple, geçtiğimiz birkaç ay içinde Coinbase veya diğer büyük ABD borsaları aracılığıyla alınıp satılamadı. Bunun nedeni, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’ın yetkisiz menkul kıymetler çıkardığı iddialarıydı. Soruşturmanın merkezinde Ripple yönetim kurulu üyeleri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen vardı. Ripple, Aralık ayında 0,20 dolara düştü.

Dava henüz bitmedi, ancak SEC görünüşe göre bazı iddialarını geri çekiyor. Her durumda, Bitcoin borsaları, alım satım için XRP sunuyorlarsa kovuşturmaya tabi değildir. Coinbase muhtemelen Ripple ile yeniden işlem yapacak.