• YARIM ALTIN
  1.593,00
  % -0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4396
  % -0,21
 • € EURO
  10,0747
  % -0,32
 • £ POUND
  11,7707
  % -0,60
 • ¥ YUAN
  1,3025
  % -0,61
 • РУБ RUBLE
  0,1158
  % 0,17
 • BITCOIN/TL
  351446,735
  % 6,76
 • BIST 100
  1.392,91
  % 0,09

Salgın Kaynaklı 5 Finansal Alışkanlık Önerisi

Salgın Kaynaklı 5 Finansal Alışkanlık Önerisi

Salgın sırasında yeni mali alışkanlıklar edinmek ve bunları devam ettirmek mali durumlarınızı artırabilir cebinize katkısı olabilir.

Daha az harcayın, daha çok tasarruf edin

Daha az harcamaya alışanlar için, alışkanlığı sürdürmeye ediniz, böylece nakit akışı salgın öncesinde mümkün olandan daha yüksek bir oranda acil durum fonlarını oluşturmaya gidebilir .” Bu şekilde, ister gelir kaybı olsun ister beklenmedik bir gider olsun, bir sonraki krizi daha fazla borç almadan başa çıkmak daha kolaydır.

Bütçeye bağlı kalın

Pandemi sırasında pek çok insan bütçelerine ve harcamalarına genellikle ilk kez baktı”. “Bütçe tutmak sağlıklı bir mali planın parçası olduğu için bu salgın sonrası duruma bağlı kalmak önemlidir.

Öğrenmeye ve benimsemeye zorlandığınız finansal alışkanlıklar, bunlara sadık kalırsanız büyük, olumlu ve kalıcı bir değişim yaratma gücüne sahip”. Örneğin, bütçeye devam etmek, uzun vadeli tasarruf sağlamayı ve borçtan kaçınmayı kolaylaştırır.

Seyahat masraflarını en aza indirin

Bu sadece masrafları azaltmakla kalmadı, aynı zamanda uçuş kuponları ve harcayacakları kullanılmamış seyahat milleri de var.”

Seyahat yeniden başlamaya başladığında fazla harcamadan kaçınmak için bu birikimlerin ve bonusların bir kısmını bir sonraki seyahatlerinde kullanmayı planlamanıza yardımcı olur.

Ekstra gelir elde edin

Ek gelir, acil bir tasarruf fonunu taklit eder. Sürekli olarak kendi kendine gelir elde edebilen insanlar, finansal dalgalanmalara karşı koymaya daha hazırdır

Faturalar için otomatik ödemeyi kullanın

Bazı durumlarda, otomatik ödeme de küçük bir indirimler gelir. “Düzenli kalmaya yardımcı olur çünkü belirli bir tarihte faturaları ödemek için paranın gelmesi gerektiğini bilirsiniz”.