• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4705
  % -0,55
 • € EURO
  10,2921
  % 0,01
 • £ POUND
  11,9475
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  1,3126
  % -0,42
 • РУБ RUBLE
  0,1145
  % -0,49
 • BITCOIN/TL
  417712,243
  % 1,59
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24

USD / TRY, USD / ZAR, USD / MXN Önümüzdeki Hafta İçin Tahmin

USD / TRY, USD / ZAR, USD / MXN Önümüzdeki Hafta İçin Tahmin

EM FX, USD / TRY , USD / ZAR , USD / MXN Fiyat Analizi ve Haberler. USD / TRY Gözler Türkiye Merkez Bankası Kararında. USD / ZAR, YTD’den Başa Çıkma Girişimi. USD / MXN ABD CPI’sini Bekliyor.

USDTRY: Tüm gözler, Kavcioğlu’nun beklenenden daha büyük bir artıştan sonra beklenmedik bir şekilde (200 baz puan karşısında 100 baz puan bekleniyor) Kavcioğlu’nun ilk toplantısını işaret eden Türkiye Merkez Bankası Faiz Kararı’na sıkı sıkıya sabitlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme öncesinde sözlerini dile getirerek faiz oranlarının tek haneye indirilmesini umduğunu belirtti. Ancak, Türk Lirası ile% 12’nin üzerinde aşağı beri 22 Mart ndve enflasyonun% 16,2’ye yükselmesiyle, faizlerin düşürülmesi beklemek zorunda kalacak. Politika faizinin% 19’da kalması beklenen beklentilerle paralellik gösteriyor, piyasaların Nisan ayında faiz indirimi yapacağını hafife almaması gerektiğini belirterek, politika faizinin üzerinde olacağına söz verdi. şişirme. Bununla birlikte, politikanın değiştirilmemesi durumunda, merkez bankasının önümüzdeki aylarda bir gevşeme döngüsüne başlayabileceğine dair sinyal verip vermeyeceğine ilişkin ilk odak noktası ekli açıklama olacaktır. Ancak, merkez bankasının faiz indirimi ile şaşırtması durumunda, 10 hamlesi kısa vadede mantıksız bir hedef değildir.

Vadenin TCMB kararını yakalaması ve dolayısıyla piyasa katılımcılarının dalgalı bir tepki beklemesi ile 1 haftalık USDTRY oynaklık göstergesi yükseldi. Daha önce de belirtildiği gibi, kesinti döngüsünün yolda olduğuna dair ipuçları, beklenecek 8.456’ya ve rekor yüksek seviyeye doğru bir hareketle riskleri aşağıya doğru eğimli tutacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, merkez bankası daha sıkı duruşunu sürdürürse, bu% 8’in altında bir düşüşe kapı açar, ancak riskler USDTRY’ye doğru eğilmeye devam eder.

USDZAR: Para biriminin ABD doları karşısında YTD zirvesine çok yakın olmasıyla Güney Afrika Randı için güçlü bir geç gösterimi.Bununla birlikte, ABD getirilerindeki hafif bir toparlanma, haftayı kapatırken Rand’ın parlaklığını biraz azalttı, teknik cephede ise RSI yükselmeye devam ediyor. İç cephede, ekonomik takvimle ilgili çok az not var, bu nedenle, odak noktasının çoğu 1. kademe ABD verilerine ve özellikle de ABD TÜFE raporuna odaklanacak. Geçen ayın verilere tepkisine bakıldığında, USD / ZAR parite, bir sonraki saatte% 1,2 düşüşe geçmeden önce% 0,6’lık ilk kayıp yaşadı. Manşet oranı beklentiler doğrultusunda basarken, çekirdek rakam tahminleri kaçırdı, dolayısıyla düşüş daha düşük oldu. Bununla birlikte, ABD TÜFE’si kayda değer bir artış görürse, USD / ZAR’ın yükselmesi beklenebilir ve YTD’nin düşükleri civarında işlem yaptığımıza göre, risk-ödül, ilk odak noktası 14.92 olan bir yükselmeyi desteklemektedir.

USDMXN: ZAR gibi, daha geniş piyasa duyarlılığı ve önemli ABD veri noktaları , Meksika Pezosu’ndaki fiyat hareketini belirleyecektir. Bugünün 100DMA ile sınırlanan şimdiye kadar daha yükseğe çıkarma girişimi ve böylece USD / MXN üzerindeki baskıyı 19,80’de yükselen direnç yönünde bir hareket için tutma ve yatırımcıların Peso’da net eksik kalması, riskleri 19,80’e yükseltir. Bununla birlikte, yukarıda da bahsettiğim gibi, ABD TÜFE açıklaması, paritenin oraya gelip gelemeyeceği veya 20.80-90 bölgesine geri dönüp dönmeyeceği konusunda önemli bir belirleyici olacak.