• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % 0,79
 • AMERIKAN DOLARI
  8,7710
  % 0,37
 • € EURO
  10,4524
  % 0,79
 • £ POUND
  12,2167
  % 1,24
 • ¥ YUAN
  1,3566
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1200
  % -0,07
 • BITCOIN/TL
  288112,489
  % -4,73
 • BIST 100
  1.398,52
  % 0,54

Windows için en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı

Windows için en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı

Kripto para birimleri şu anda tüm öfke ve Bitcoin en popüler olanı olmaya devam ediyor. Bir PC’niz varsa, madeni parayı kendiniz madencilik yapmaktan alıkoyan hiçbir şey yoktur, bu yüzden Windows için en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı hakkında konuşacağız. 

Bitcoin’in ne olduğu ve arkasındaki teknoloji ile ilgilenenler için anlaşılması kolay bir kullanım kılavuzu yazdık.

Bitcoin madenciliği yaparken, temel olarak yeni madeni paralar oluşturmak için gerekli olan karmaşık denklemleri çözmek için bilgisayar kaynaklarınızı paylaşıyorsunuz. Tıpkı gerçek parayla bitcoin satın alırken olduğu gibi, işlem yapmak için mayınlı paralarınızı kullanabilirsiniz. Şu anda Bitcoin ödemelerine izin veren çok sayıda web sitesi ve hizmet var.

Windows için en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı


Tatillerden önce, 1 Bitcoin’in fiyatı neredeyse 20.000 $ ‘a ulaştı ve şu anda 14.000 – 15.000 $ civarında sabitlendi. Madencilik yapanlar tarafından daha fazla Bitcoin keşfedildikçe, mevcut olan daha az coin var ve elbette yenilerini keşfetmek de zorlaşıyor.

PC’nizde zengin madencilik Bitcoinleri almayı bekleyemezken, yine de küçük bir gelir elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, şu anda Windows için en iyi Bitcoin madenciliği yazılımının hangisi olduğunu görelim.

Bitcoin Madenci

Bitcoin Miner , en çok bilinen Bitcoin madenciliği uygulamalarından biridir ve Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Aracın kullanımı kolaydır, bu nedenle kripto para madenciliği hakkında çok bilgili olmanıza gerek yoktur. Bitcoin Miner ayrıca karlılık raporları gibi kullanışlı özelliklerle madencilik ilerlemenizi izlemenizi sağlar. Bunun da ötesinde, madencilik havuzlarını, DirectX 10 ve 11 GPU madenciliğini ve hızlı paylaşım gönderimini destekler.

Uygulama, güç tasarrufu ve gece modlarını kullanarak GPU ve CPU kullanımınızı kontrol etmenizi sağlar. Ancak, yalnızca açık bir pencerede çalıştığını bilmelisiniz, böylece kapatamaz veya küçültemezsiniz, aksi takdirde madencilik işlemi duraklatılır.

Bitcoin Miner ücretsizdir, ancak ücretsiz ve kullanıcı dostu bir uygulama için ödenmesi gereken küçük bir bedel olduğunu kabul edebileceğimizi düşündüğüm reklamlar içerir.

CGMiner

CGMiner , en popüler ve zengin özelliklere sahip Bitcoin yazılım madencisidir. Öncelikle ASIC’leri ve FPGA’leri destekler, ancak GPU madenciliği için kullanmak istiyorsanız, 3.7.2’den daha eski bir sürümü indirin.

Uygulama Windows, Linux ve Mac’i destekler ve izleme, günlük kaydı, yapılandırma dosyaları, API izleme ve hız aşırtma seçenekleri gibi yararlı özelliklerin bir listesini sağlar. Hem havuz hem de solo madencilik için kullanılabilir ve çoğu Bitcoin ASIC madencisiyle kullanılabilir.

Donanım kontrolü ile ilgili olarak, CGMiner, belirli komutlar kullanarak voltajları ve diğer parametreleri ayarlamanıza izin verir. Kapsamlı dokümantasyon gereklidir, bu nedenle CGMiner’ın github’daki benioku bölümüne göz atmanızı öneririz.

Awesome Madenci

Yukarıda sunulan istemciler en iyi Bitcoin madenciliği yazılımları arasında olabilir, ancak birden fazla madencilik teçhizatınız varsa ve yönetmeniz gereken farklı türler varsa optimum çözümler olmayabilir.

Bu durumda, Awesome Miner’a kesinlikle göz atmalısınız . Program, sağlam merkezi madencilik yönetimi işlevleri sunar. Başlangıç ​​olarak, bfgminer, sgminer, cgminer, srbminer ve xmrig dahil 25’in üzerinde madencilik motorunu destekliyor. Awesome Miner, X11, SHA-256, Zcash, Scrypt ve Ethereum gibi tüm büyük madencilik algoritmalarıyla çalışır.

Tek bir işlemde birden fazla madenci için havuzlar eklemek, değiştirmek ve yönetmek mümkündür. Zengin özelliklere sahip gösterge paneli, tüm ASIC ve FPGA makinelerinizin sıcaklığını izlemenizi sağlar.

Program, Windows platformunda çalışmak üzere tasarlanmıştır, ancak web tabanlı kullanıcı arayüzünü kullanarak herhangi bir bilgisayardan, tabletten veya akıllı telefondan erişebilirsiniz.

Ayrıca program, ayrıcalıklı API erişimini yapılandırmanıza ve aynı işlemde tüm Bitmain Antminer ASICS’ler için varsayılan havuzları ayarlamanıza olanak tanır. Son olarak, yerleşik C # komut dosyası motorunu kullanarak özel tetikleyiciler ve eylemler oluşturabilirsiniz.

EasyMiner

EasyMiner , yalnızca Bitcoin madenciliği yapmanıza değil, aynı zamanda Litecoin gibi diğer kripto para birimlerine de madencilik yapmanıza olanak tanıyan çeşitli uygulamalar için grafiksel bir ön uçtur. Bu, hash oranı, son bir saatteki toplam paylaşımlar ve kabul edilen / geçersiz olan toplam paylar gibi çeşitli parametreleri içeren özelleştirilebilir performans grafiklerini kullanarak madencilik faaliyetlerinizi takip etmeyi kolaylaştıran basit bir araçtır.

En iyi yanı, EasyMiner, Stratum ve getwork madencilik protokolleri için destek sağlayan ve x86 ve x86-64 makinelerinde kusursuz çalışan ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulamadır.

MultiMiner

MultiMiner , birden çok kripto para birimini destekleyen açık kaynaklı bir masaüstü madencilik yazılımıdır, ancak aynı zamanda bilgisayarınızın farklı donanım bileşenlerini kullanarak aynı anda birkaç tür madeni para çıkarmanıza olanak tanır.

Uygulama, PC’nizin mevcut madencilik donanımını otomatik olarak algılar ve bir listeden hangi madeni paraları çıkarmak istediğinizi seçmenize izin verir. Bazı gelişmiş özelliklere sahip olsa da, bunları kullanmak oldukça basittir, bu nedenle MultiMiner yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir.

BFGMiner

Listemizde son olarak, BFGMiner , Windows için en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı listemizde haklı yerini aldı. Bu ücretsiz araç, CPU’nuzu ve / veya GPU’nuzu kullanarak madencilik yapmanızı sağlar, ayrıca fan kontrolü ve dinamik saat ölçümü için destek sağlar.

Bitcoin madenciliği için hangi uygulamayı kullanacağınıza hala karar vermeniz gerekse de, aynı anda iki veya daha fazla madencilik programını kullanamayacağınızı unutmayın. Sonuçta, onları tek tek denemeniz gerekecek.

Cloud – Bulut madenciliği

Bütçesi olmayanlar veya özel madencilik donanımı satın almak istemeyenler, alternatif olarak bulut madenciliğine sahipler. Bulut madenciliği çok basittir: tıpkı bir ev kiralamak gibi, bilgi işlem gücü kiralıyorsunuz. Çoğu durumda, saniyede belirli bir karma miktarı için bir sözleşmenin satın alınması gerekir. Ayrıca, hizmeti kullanabileceğiniz süre satın almadan önce belirlenir.

Bulut madenciliği şirketi sizin için madencilik yapacak ve ödülleri size gönderecek, çoğu zaman günlük olarak. Açıkçası, bulut madenciliği, elektrik maliyetleri, kurulum, ısıtma ve gürültü sorunları vb. Dahil olmak üzere özel donanım kullanarak karşılaşabileceğiniz tüm sorunları çözer.

Bununla birlikte, bulut madenciliğinin bazı dezavantajları vardır. Bunlardan biri, madencilik donanımını kontrol edemeyeceğiniz veya Bitcoin madenciliği süreci hakkında hiçbir şey öğrenemeyeceğiniz gerçeğidir. Diğer bir sorun da bulut madenciliğinin geleneksel madenciliğe kıyasla size önemli ölçüde daha düşük bir yatırım getirisi sağlamasıdır. Ayrıca, göz ardı edilmemesi gereken bir konu, birçok bulut madenciliği hizmetinin dolandırıcılık olduğu ve şimdiye kadar çok azının keşfedilmiş olmasıdır.

Üstelik, bir sözleşme satın aldığınızda geri dönüş yoktur. Kendi evinizde çalışan normal bir madenciniz varsa, gerektiğinde hız aşırtabilir veya kapatabilirsiniz. Bulut madenciliği ile, sözleşmeyi bir kez satın aldığınızda ödediğiniz parayı geri alamazsınız veya bunu duraklatıp durum böyleyse Bitcoin fiyatlarının yükselmesini bekleyemezsiniz.

En iyi Bitcoin bulut madenciliği sözleşmeleri

Tüm olası dezavantajlara rağmen, Bitcoin bulut madenciliği karlı olabilir, ancak dolandırılmamak için saygın bir şirket seçmeniz gerekecektir. Bu tür sorunları önlemek için, aşağıda en iyi Bitcoin bulut madenciliği hizmetlerini tartışıyoruz.

NiceHash

NiceHash , Bitcoin madenciliği alanında yeni olanlar için mükemmel bir seçimdir. NiceHash ile, bilgisayarınızın GPU’larını ve / veya CPU’larını kullanarak kripto para birimi (BTC dahil) madenciliği yapabilirsiniz. En iyi yanı, NiceHash madencisinin kurulumu son derece hızlı ve kolaydır.

NiceHash aslında bir kripto madenciliği pazarıdır ve Bitcoin, Ethereum ve ZCash için bulut madenciliği sözleşmeleri satarlar, bu nedenle hash gücü satın alabileceğiniz güvenilir bir yerdir.

Hashnest

Hashnest , en büyük ASIC madenci üreticilerinden biri olan Bitmain’in sahibi olduğu bir bulut madenciliği şirketidir. Bunun güvenilir bir hizmet olduğunu ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç madencilik sözleşmeniz olduğunu söylemek güvenlidir.

Genesis Madencilik

Genesis Mining , en büyük Bitcoin madencilik şirketidir ve 2013 yılında kurulmuştur. Çeşitli kripto para birimleri, özellikle Bitcoin, Dash, Ethereum, Monero, Litecoin ve ZCash için çeşitli sözleşme seçenekleri ve boyutları sunarlar.

Daha önce de bahsettiğim gibi, sözleşmeleri süper esnektir – aynı anda birden fazla madeni para çıkarmak için hash gücünü kullanmanıza ve bunlar arasında günlük olarak geçiş yapmanıza izin veren sözleşmeleri bile vardır.

Bitcoin.com

pool.bitcoin.com , Bitcoin bulut madenciliği için başka bir harika seçimdir ve ayrıca Bitcoin Cash madenciliği yapmanıza olanak tanır. % 98’lik bir blok ödülü öderler ve sözleşmeleri makul miktarda giriş seviyesi seçenekleri içerir