• YARIM ALTIN
  1.593,00
  % -0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4396
  % -0,21
 • € EURO
  10,0747
  % -0,32
 • £ POUND
  11,7707
  % -0,60
 • ¥ YUAN
  1,3025
  % -0,61
 • РУБ RUBLE
  0,1158
  % 0,17
 • BITCOIN/TL
  358122,636
  % 1,45
 • BIST 100
  1.392,91
  % 0,09

Yeni nesil kimlik kartıyla VakıfBank’tan temassız işlem nasıl yapılır?

Yeni nesil kimlik kartıyla VakıfBank’tan temassız işlem nasıl yapılır?

VakıfBank’ın sektörde bir ilk olan yeni uygulamasıyla, VakıfBank Mobil ve İnternet Bankacılığını kullanmak amacıyla şubeye gitmeye ya da çağrı merkezini aramaya lüzum kalmıyor, internet bankacılığına üye olmak ya da şifre alabilmek isteyenler prosedürleri VakıfBank Mobil’de yalnızca yeni nesil çipli kimlik kartını okutarak hemen yapıyor.

Bilgi teknolojilerindeki bilgi birikimini müşterilerinin hayatlarını basitleştirecek yenilikçi ürün ve hizmetlere çeviren VakıfBank, sektörde bir ilki daha gerçekleştirdi. VakıfBank müşterilerinin internet bankacılığını kullanmak amacıyla bundan sonra şubeye gitmesine ya da çağrı merkezini aramasına lüzum yok. VakıfBank Mobil ve internet bankacılığına kayıt olmak ya da yeni şifre alabilmek isteyenler, NFC (Near Field Communication) özellikli cihazlarından VakıfBank Mobil üzerinden yeni çipli kimlik kartlarını okutarak prosedürlerini tamamlayabiliyor.

Kredi kartı ya da bankomat kartı olmayanlar içinse büyük kolaylık gerçekleştiren uygulamadan yararlanmak isteyenler VakıfBank Mobil’i telefonlarına yükleyerek prosedürlerini süratli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

VakıfBank Mobil’i aktif olarak kullanan müşteri sayısı 5,7 milyonu aşmış durumda. Sesli asistan ViBi ile VakıfBank Mobil’de sesli yönlendirme teknolojisi ile de çağrı merkezinde müşterilerilere hizmet veriyor. Bu ve aynısı teknoloji gücümüyle pandemi döneminde çoğalan yoğunluğa rağmen hizmet niteliğini korumayı başardı. NFC teknolojisini kullanarak yaşama geçirdiği yeni uygulama ile dijital kanalların tüketimini daha da basit duruma getirdi. Bugünden sonra da yenilikçi teknolojilere süratle adapte olup ürünleştirme kabiliyeti müşterilerin hayatını basitlaştırmaya devam edecek.