1. Anasayfa
  2. Pos Destek
  3. Pos Cihazı Temassız Özelliği Nasıl Açılır?

Pos Cihazı Temassız Özelliği Nasıl Açılır?

«
Pos Cihazı Temassız Özelliği Nasıl Açılır?

Pos cihazı temassız özelliği açma son zamanlarda sıklıkla merak edilen bir konudur. Temassız olan pos cihazlarının kullanıma sunulması ile son zamanlar için gerçekleştirilen en önemli teknolojik özelliklerden birisidir.

Temassız ödeme, teknolojinin ilerlemesi ile beraber hayatımıza girmiş olan bir uygulamadır. Pandemi ile beraber daha yaygın bir kullanımı var olan bu özelliğin birçok kişi tarafından temas edilen yüzeylere daha az temas etmesini sağladığı görülmektedir.

Temassız özelliğine sahip olan pos cihazları, bağlantısı kurulduktan sonra kullanıma başlayabilmektedir. Daha önce bu cihazlarda temassız olarak işlem yapılmamış ve özellikleri aktif hale getirilmemiş ise basit birkaç yöntem sayesinde kısa bir şekilde halledilebilmektedir.

Temassız özelliğine sahip olan ancak aktive edilmemiş olan pos cihaz için ilk olarak banka ile iletişime geçmek gerekmektedir.

Pos Cihazı Temassız Özelliği Açma

Pos cihazı temassız özelliği açma işleminin gerçekleştirilmesi oldukça basit işlemler ile gerçekleştirilmektedir. Pos cihazlarının yeni üretilmiş olan her sürümleri temassız özelliği mevcut olarak üretilmektedir.

Pos cihazlarında yer alan ve son zamanlarda en çok kullanım sağlayan temassız ödeme özelliği, birçok açıdan kolaylık sağlamakta olan bir özelliktir.

Temassız özelliği açmak için yapılacak olan işlemler de oldukça basit ve kısa sürecek olan işlemlerdir. Öncelikli olarak temassız özelliğe sahip olan bir pos cihazına sahip olmak gerekmektedir. Daha sonrasında ise bu cihaz için gerekli internet bağlantısının sağlanması gerekir.

İnternet bağlantısı kurulduktan sonra özellik mevcut olması nedeni ile direk kullanım sağlanması ile işlem tamamlanmış olacaktır. Böylece hiçbir işleme başvurmadan kartın yaklaştırılması ile beraber temassız ödeme imkanı elde edilmiş olacaktır.

Temassız Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

Pos Cihazı Temassız Özelliği Nasıl Açılır?
Pos Cihazı Temassız Özelliği Nasıl Açılır?

Pos cihazı temassız özelliği açma işleminin yapılması ardından kullanıma geçiş yapılır. Kişilerin temassız özelliğini kullanarak ödeme yapmak için yalnızca kartını pos cihazına yaklaştırmaları yeterli olacaktır.

Kasada yapılan tutar girişi sonrası slip basmaya gerek kalmadan kartı yaklaştırılması ile beraber ödeme yapılmış olacaktır.

Ödemenin yapılması için kart sahiplerinin kartlarının temassız özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmiş olmaları gerekmektedir.

Temassız pos cihazı nasıl kullanılır hakkında zor bir durum bulunmamaktadır. Temassız özelliği bulunan kart ve pos cihazı ile beraber bu işlemler yapılır. İşlem tutarı girildikten sonra kartın yaklaştırılması ile ödeme yapılmış olacaktır.

Banka Kartı Temassız Özelliği Açma

Pos cihazı temassız özelliği açma işlemi, temassız ödeme için yeterli değildir. Temassız ödemenin yapılması için hem pos cihazının hem de banka kartlarının temassız özelliklerinin açık olması gereklidir.

Banka kartı temassız özelliği açma için ilk olarak banka ile görüşülmesi gereklidir. Birçok kartın temassız özelliği açık bir şekilde kullanımı mevcuttur. Ancak bazı kartlarda bu özelliğin banka tarafından açtırılması gerekir.

Bankalar, son zamanlarda kullanımı giderek artmakta olan temassız ödeme özelliklinin açtırılması için yoğun bir istekle karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle bu konu hakkında geliştirilmiş olan bir çözüm de yeni çıkarılan kartların temassız özelliklerinin eklenmiş olarak çıkarılması hedeflenmiştir.

Pos Cihazı Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Pos Cihazı Temassız Özelliği Nasıl Açılır?
Pos Cihazı Temassız Özelliği Nasıl Açılır?

Pos cihazı temassız özelliği açma işlemini yaptırmış olan işletmeler temassız ödeme yaptırarak müşterilerine daha kolay bir ödeme imkanı sunar. Böylece birçok müşteri işlemini daha kısa bir sürede hallederek tamamlamış olacaktır.

Temassız ödeme ile amaçlanan hedef ilk olarak pandemi sürecinde birçok kişinin temas etmekte olduğu alanlara temastan kaçınmaktır. Bunun yanı sıra işlemlerin daha hızlı şekilde yapılmasını da hedeflemek olduğu söylenebilmektedir.

Pos cihazı temassız ödeme nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Kasada ödeme miktarı pos cihazına girildikten sonra gelen temassız ödeme ekranına kart yaklaştırıldığında otomatik olarak ödeme gerçekleştirilir.

Kart içerisinde yer alan manyetik bağlantı sayesinde pos cihazı ile bağlantı kurar ve ödemenin gerçekleşmesi sağlanır.

Bir Cevap Yaz

Finans Editörü Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *