1. Anasayfa
  2. Kripto Paralar
  3. Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

«
Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Binance hesap açılışı yapılmasının ardından Binance ne kadar komisyon alıyor sorusu çok gündemde olan bir sorudur. Binance komisyon oranları daha çok BNB kullanıp kullanmamanızla alakalıdır. Eğer ki BNB kullanırsanız %0,075 oranında olurken, BNB kullanmaması halinde 0,01 oranında komisyon ödemeniz gerekir. Binance kendi kripto parasını ödediğiniz zaman çok daha düşük bir oranda komisyon vermeniz de mümkündür.

Binance Kripto Alabilmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Binance platformunda para alabilmek için öncelikli olarak Müşterini Tanı olarak bilinen bir kimlik doğrulama sürecine tabi tutulursunuz. Müşterini Tanı sistemi sayesinde gerçekten belirtilen kişinin siz olup olmadığı anlaşılarak, yasal düzenlemelere uymanız sağlanır. Bu hesap oluşumunun ardından başka yöntemleri tercih ederek kripto para alabilme imkanına sahip olursunuz.

  • Binance P2P yöntemi: Binance’nin sunmuş olduğu eşler arası hizmet ile başka kullanıcı kitlesine kripto para satın alabilmeniz mümkündür.
  • Kredi ya da banka kartı yöntemi: Bu yöntem daha çok Binance’ye yeni kayıt olan kullanıcılar için tercih edilen oldukça basit bir yöntemdir.
  • Spot Cüzdanına fon yatırma yöntemi: Banka hesabınız sayesinde para transferi işlemi gerçekleştirerek bu fonları kolay bir şekilde borsada bozdurabilirsiniz.

Binance Ne Kadar Güvenilir?

Bu platforma ilk defa katılan kullanıcılar Binance’nin ne kadar güvenilir olup olmadığını merak eder. Binance oldukça güvenilir bir borsadır. Çünkü dünya çapında çok popüler bir platformdur. Özellikle milyonlarca kullanıcı bu borsa sayesinde yatırım imkanına sahip olarak paralarını katlamış vaziyettedir. Büyük şirket yerleri bile küçük komisyon karşılığında büyük yatırım yapma şansı yakalayabilir. Yaklaşık 4 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor oluşu da ne kadar güvenilir bir borsa olduğunun göstergesidir.

Binance ile Kimlik Bilgisi Paylaşmak Güvenli Olur mu?

Kripto para borsalarına üye olmak isteyen pek çok kullanıcının genel olarak adı, soyadı, kimlik ve adres bilgilerine başvurulur. Kripto para borsası adı altında hizmet veren platformların uyması gereken belirli başlı yasal kuralları vardır. Bu kurallar ise Türkiye Cumhuriyeti kurumları tarafından açık bir şekilde beyan edilmiştir. Bu yüzden kimlik belgelerini paylaşmak güvenlidir.

Bir Cevap Yaz

Misafir Yazar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *