1. Anasayfa
 2. Kripto Paralar
 3. Binance Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Binance Coin Nedir, Nasıl Alınır?

«
Binance Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Binance Coin, Binance kripto para borsası platformu tarafından piyasa çıkarılmış olan kripto paradır. ERC 20 tabanlı kripto paralar arasında yer alan BNB Coin daha sonra BEP 2 tabanlı altyapıya geçiş sağlamıştır. Şuan BEP2 altyapılı token olarak kripto para piyasasında işlem görmektedir.

Binance borsasında gerçekleştirilen kripto para alım-satım işlemlerinde ortaya çıkan işlem masrafları BNB Coin ödemesi ile karşılanabilmektedir. Ek olarak işlem hacmi geniş kripto para borsalarından BNB Coin satın almak ve diğer kripto paralara dair takas işlemleri başlatmak mümkündür. BNB Coin almak için Binance’den veya BNB Coin’in işlem listesinde olduğu başka bir kripto para değişim platformundan hesap açmak ve satın alma işlem sayfası üzerinden BNB Coin satın alma emri girmek gerekir.

Binance (BNB) Coin Ne İşe Yarıyor?

BNB Coin’in sahip olduğu işlevler:

 • BNB Coin, Binance kripto para borsasında işlem masraflarında indirim kazandırır.
 • Binance Smart Chain tabanlı uygulamalarda kullanım alanına sahiptir.
 • BSC üzerinden dijital varlık oluşturmak için kullanılır.
 • com kredi kartı borçlarını ödemek için ödeme aracı olarak kullanılır.
 • HTC mağazalarından akıllı telefon almak için BNB Coin ödemesi yapılabilir.
 • Decentraland’da açık artırmalara katılmak, hediye kart satın almak için BNB Coin ödemesi yapılabilir.
 • com gibi Binance ile anlaşması bulunun platformlar üzerinden uçuş bileti almak için BNB Coin ödemesi yapılabilmektedir.
 • Kripto para cüzdanları arasında hızlı ve düşük masraflı transfer yapmak, diğer kripto paraları satın almak için BNB Coin tercih edilebilir.

Tüm bu işlemlerde kullanılan BNB Coin, Binance borsasının yüksek işlem hacminden destek alarak, popüler kripto paralar arasına girmiştir.

Binance (BNB) Coin Künyesi

Binance Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Binance Coin’in künye bilgileri:

 • BNB Coin01.2017 tarihinde piyasaya çıkmıştır.
 • Dolaşımdaki ortalama arzı 166.801.148’dir. Bu arz yatırımcıların alım taleplerine ve piyasa volatilitesine bağlı gelişen son duruma göre değişir.
 • Maksimum arzı 168.137.035 olarak belirlenmiştir.
 • Binance kripto para borsası platformu tarafından geliştirilmiştir.

Binance Coin Avantajları Neler?

Binance Coin sahipleri işlem ücreti ödeme koşullarında avantaj elde ederler. Binance borsasında işlem yapan ve masrafları BNB Coin cinsinden ödemeyi tercih eden yatırımcılar, ilk sene %50, ikinci sene %25 ve üçüncü sene %12,5 oranında indirimden yararlanırlar. Komisyon oranlarını indirim sistemi sayesinde düşüren BNB Coin protokolü, yatırımcılara daha az masrafa katlanma avantajı kazandırır. Bir yatırımcının elinde yer alan BNB Coin miktarına ve toplam hacme bağlı olarak Binance borsasında farklı avantajları deneyimlemek mümkün hale gelir.

Binance Coin Madenciliği Yapılır mı?

BNB Coin Blockchain’i Bizans hata toleransı mekanizmasını benimsemiştir. Bu mekanizmaya bağlı olarak PoW madenciliğinin yapılması mümkün değildir. Her hangi bir ASIC cihaz veya ekran kartı gücünden yararlanılarak BNB Coin üretmek mümkün olmaz.

Binance Coin Yakma Mekanizması Nedir?

Binance Coin yakma mekanizması, BNB Coin değerini korumak adına kullanılan bir sistemdir. BNB Coin, piyasaya ilk çıktığında arzı 200 milyon ile sınırlandırılmıştı. Bu arz Binance borsasının token yakma mekanizması ile azaltıldı. Binance borsası kendi karının %20’lik kısmını BNB arzını azaltmak ve kripto paranın değerini korumak için kullanır. Diğer bir ifade ile karın bir kısmı ile BNB Coin satın alır ve talepleri yükseltir. Bu durumda BNB Coin değerinin dibe vurmasına yönelik riskler düşürülür.

Binance (BNB) Coin Stake Edilir mi?

Binance, (BNB) Coin stake edilebilir kripto para birimidir. BNB Coin’i stake etmek için Binance kripto para borsası platformundan işlem yapılır. Binance kripto para borsası hesabı sahip olanlar, borsa içerisinden “Finans-Binance Earn” menüsüne giriş yaparak stake etmek istedikleri kripto para birimi seçimini gerçekleştirebilirler. Bu alanda BNB Coin seçimi yapanlar ise vade tercihi ardından staking’e başlarlar. Belirli bir süre kullanılmamak üzere kilitlenen BNB Coin miktarı, vade süresi içinde yeni BNB Coin miktarını pasif gelir olarak kazandırır.

 

Bir Cevap Yaz

Finans Editörü Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *