«
Yeni Trend NFT Oyunları

Dijital dünyanın en trend konularından biri olan NFT oyunları artan yoğun ilgi ile her geçen gün giderek dikkat çekiyor. Oyun geliştiricileri de bu teknolojiye hızla adapte oldu NFT teknolojine uygun birçok çeşit yeni oyunlar piyasaya sürülmeye başlandı.

NFT Oyunları Listemiz

Oyunlar, eğlenmek ve eğlenirken de internetten para kazanmak amaçlı olduğu için her geçen gün popülerliği artmaktadır. Bu yazımızda NFT altyapısını destekleyen birbirinden güzel ve eğlenceli NFT oyunları inceliyoruz. En popüler NFT teknolojisine sahip ve bu altyapıyla çalışan beş oyunu sizler için bu yazımızda derledik.

Town Star

Fanatik bir Age of Empires taraftarıysanız Town Star oyunu tam size göre bir oyun seçimi olacaktır. Bu oyunda arazi ve kaynak yönetimi, şehir kurma ve benzeri birçok konsept içerisinden istediğiniz konsepti seçerek başlayabilirsiniz. Aynı zamanda oyun içi çeşitli ekipmanlar ve birçok para birimleri Gala blockchain içerisinde saklanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Town Star oyunu 100 ücretsiz Gala token oyun başlangıçlarında oyunculara hediye edilmektedir.

Axie Infinity

Birçok kullanıcı tarafından Pokemon’a benzetilen, NFT ile ilgilenen çoğu kullanıcının aşina olduğu ve ayrıca NFT dünyasının da en popüler diyebileceğimiz oyunu olan Axie Infinity oyunu, düzenli olarak gelir elde etmek isteyen kullanıcılara yönelik fantastik bir oyundur. Oyun; savaş, biriktirme ve de geliştirme gibi temalar üzerine kuruludur. Oyuncular savaş esnasında birçok özelliğe ve farklı rollere sahip olabiliyor. Oyuna başlamadan ilk şart, 3 adet karakter satın almaktır. Bunların yanı sıra oyun içi birçok ödül de oyunculara NFT olarak sunulmaktadır.

Lost Relics

Unity tarafından da destek gören Lost Relics oyunu, macera-aksiyon kategorisinde öne çıkan bir oyun olarak NFT dünyasında yer alıyor. Oyunda blockchain ile tasarlanan nesnelerin sınırlı sayıda olduğu bilinmektedir. Oyunda kullanıcılara güç ve beceri kazandırmak amaçlanmıştır. Oyunda takas yöntemleri de mevcuttur. Bu oyun, Coin kazandıran NFT oyunları arasında yer alıp oynarken gelir elde etmek isteyen herkesin gözdesi konumunda yer alıyor.

Sorare

Sorare, NFT oyunları arasında dikkat çeken bir futbol oyunudur. Oyunda dijital kartlar ile sanal olan bir takımın satın alınıyor ve oyun bu şekilde yönetiliyor. 2018 yılında geliştirilen oyunda kullanıcılar futbolcu kartlarını satarak veya da takas seçeneğine başvurarak para da kazanabiliyor. Oyunda futbolcunun yeşil sahalardaki performansı direkt olarak oyuna yansımaktadır. Bunun nedeni, Sorare oyununun gerçek zamanlı futbolcu piyasasını da eş zamanlı olarak takip ediyor olmasıdır.

Splinterlands

Blockchain teknolojisi sayesinde piyasaya sunulmuş olan Splinterlands oyunu, NFT teknolojisi tabanlı bir kart oyunu olma özelliği ile karşımıza çıkıyor. Oyunda bireysel maçların yanı sıra turnuvalar da mevcut oluyor. Ayrıca oyunda kartlar, farklı istatistiklere de sahip oluyor. Oyun kullanıcılarının kullanmış olduğu tüm kartlar NFT varlıklardır. Oyunda bazı savaşlar oluyor. Bu savaşlardaki galibiyet ödülleri ise kullanıcılara kripto para birimleri ile ödenmektedir.

Bir Cevap Yaz

Finans Editörü Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *