1. Anasayfa
 2. Teknoloji Gündem
 3. Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma ve Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma ve Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

«
Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma ve Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Google Chrome şifreleri içe aktarma ve dışa aktarma işlemi kullanıcılar tarafından oldukça basit görülebiliyor. Ancak şifreleri içe aktarma işlemi Google Chrome dışa aktarma işleminden biraz daha karışık olarak karşımıza çıkıyor.

Çünkü Google Chrome’da şifreleri içe aktarabilmek için öncesinde bazı farklı işlemlerin yapılması gerekiyor. Bu işlemler yapılmazsa kullanıcılar Google Chrome şifreleri içe aktarma yok diye düşünebiliyorlar.

Şifreleri içe aktarma yöntemi her ne kadar dışa aktarma yönteminden biraz daha karışık olsa da birkaç işlemin ardından gerçekleştirilebiliyor. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmadan Google Chrome şifre yedekleme işlemlerinin nasıl yapıldığını birlikte öğrenelim.

Google Chrome Şifreleri Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Yazımızda Google Chrome şifreleri içe aktarma yöntemine geçmeden önce dışa aktarma işlemlerinden bahsetmek istiyoruz. Aşağıdaki adımları uygulayarak şifrelerinizi kolayca dışa aktarabilirsiniz.

Google Chrome Şifreleri Dışa Aktarma 2021 Güncel

 • İlk olarak Google Chrome tarayıcınızı açın.
 • Ardından sağ üst kısımda çarpı işaretinin altında bulunan üç noktaya tıklayın.
 • Buradan ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayarak sonra ki adıma geçin.
 • Google Chrome şifreleri içe aktarma işleminden önce dışa aktarma işlemi için karşınıza gelen seçeneklerden ‘Şifreler’ kısmına tıklayın.
 • Daha sonra ‘Kayıtlı şifreler’ yazısının sağ tarafında bulunan üç noktaya tıklamanız gerekiyor.
 • Sonrasında karşınıza çıkan ‘Şifreleri dışa aktar’ seçeneğine tıklayarak devam edin ve tekrar Şifreleri dışa aktar’ seçeneğine tıklayın.
 • Eğer sizden şifre istenirse bilgisayarınızın şifresini girerek şifrelerinizi yedeklemek istediğiniz klasörü seçin ve ‘Kaydet’ diyerek işlemi tamamlayın.
Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma ve Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?
Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma ve Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma Nasıl Yapılır?

Yazımızın bu kısmında Google Chrome şifreleri içe aktarma güncel işlemlerinden bahsetmeye çalışacağız. Eğer sizde kaydettiğiniz internet siteleri ve yedeklediğiniz şifrelerinizi Google Chrome tarayıcısına geri aktarmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma 2021

 • Şifreleri içe aktarma işlemlerine başlamak için Google Chrome tarayıcınızı açın.
 • Tarayıcı açıldıktan sonra üst kısımda ki adres çubuğuna “chrome://flags/#password-import-export” yazarak Enter tuşuna basın.
 • Karşınıza çıkan kısımda ‘Password import’ seçeneğini bularak sağ tarafında bulunan ‘Default’ seçeneğini ‘Enabled’ olarak değiştirin.
 • Bu işlemin sonrasında Chrome şifreleri içe aktarma işlemi için tarayıcınızı yeniden başlatın.
 • Tarayıcı açıldıktan sonra yine üst kısımda ki adres çubuğuna “chrome://settings/passwords” yazarak Enter tuşuna basın.
 • Açılan kısımda ‘Kayıtlı şifreler’ yazısının sağında bulunan üç noktaya tıklayarak ‘İçe aktar’ seçeneğini seçin.
 • Son olarak karşınıza çıkan pencerede daha önce yedeklediğiniz şifrelerin olduğu dosyayı seçmeniz gerekiyor. Daha önce şifrelerinizi yedeklediğiniz dosyaya çift tıklayarak Google Chrome şifreleri içe aktarma 2021 güncel işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

Finans Editörü Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *