1. Anasayfa
  2. Bankacılık
  3. Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi

«
ziraat-bankasi-sim-kart

Ziraat Bankası Sim Kart gerek müşteri sayısı bakımından gerekse de verdiği hizmetler ile Türkiye’nin en önemli bankalarından birisidir. İyi bir banka olmanın başlıca kurallarından biri olan müşterinin güvenliği sağlamak her bankanın dikkat ettiği bir kural olduğu gibi Ziraat Bankasının da ehemmiyet gösterdiği bir durumdur.

Bu yüzden Ziraat Bankası, müşterilerinin banka hesaplarının güvenliğini üst düzeyde sağlamak amacıyla birtakım önlemler almıştır. Bu güvenlik önlemleri müşterinin hesap hareketlerinde veya hesap ayarlarında şüpheli değişiklikler gözlemlendiğinde devreye girer ve sonucunda müşterinin güvenliği sağlanmış olur.

Ziraat Bankasının müşterilerinin hesaplarını korumak amacıyla almış olduğu güvenlik önlemlerinden birisi de sim kartı blokesidir. Ziraat Bankasının müşterilerinin hesap güvenliğini sağlamak amacıyla kullanmış olduğu sim kartı blokesi işlemi, müşterinin bankaya kayıtlı olan cep telefonunun numarasını veya kullanmış olduğu operatörü bankaya bildirmeden değiştirmesi sonucunda devreye girer.

Ayrıca bu durum cep telefonunu 4.5G den 5G mobil iletişim alt yapısına geçiş yaptıran müşterilerin hesaplarında da gözlemlenebiliyor. Bu durum birçok Ziraat Bankası müşterisinin başına geliyor. Peki, sim kartı blokesi uygulanan hesaplara ne oluyor? Sim kartı blokesi kısıtlamaları nelerdir?

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kısıtlamaları Nelerdir?

Sim kartı blokesi müşteriler için oldukça sinir bozucu bir durumdur. Çünkü Ziraat Bankası, sim kartı blokesi uygulanan hesaplara birçok kısıtlama uygular. Bu kısıtlamaların başında sim kartı blokesi nedeniyle müşterinin mobil bankacılığa giriş yapamıyor oluşu gelecektir.

Aynı durum Ziraat Bankası internet şubesi için de geçerli olacaktır. Müşteri, mobil bankacılıkta olduğu gibi internet bankacılığına da giriş yapamıyor olacaktır. Bu sebepten ötürü müşterinin planlamış olduğu birçok işlem aksayacaktır.

Ziraat Bankası Sim Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Ziraat Bankası sim kart blokesinin hangi durumlarda oluşacağından ve sim kartı blokesi sonucu hangi kısıtlamaların oluşabileceğinden yukarıda bahsettik. Bu durumun oldukça can sıkıcı olduğu tartışılmaz bir gerçek. Ancak bu durumun Ziraat Bankasının sizi ve kartınızı güven altına almak istediğini unutmamalısınız.

Ziraat Bankasının şüpheli gördüğü hesaplara uyguladığı bu sim kartı blokesi işlemini çok basit şekillerle kaldırabilirsiniz. Ziraat Bankası sim kartı blokesini kaldırmak için üç farklı yol vardır. Her yol oldukça kısa süren basit işlemlerdir. Size en uygun olan yolu seçerek sim kartı blokesini kaldırabilirsiniz. Gelin sim kartı blokesini kaldırmak için uygulanabilecek bu üç adımı inceleyelim.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İle Sim Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, haftanın 7 günü 24 saat Ziraat Bankası müşterilerinin sorunlarını dinlemek ve çözmek amacıyla kurulmuştur. Ziraat bankası sim kartı blokesini müşteri hizmetleri aracılığıyla kaldırmak oldukça basit bir işlemdir. Bunun için öncelikle aşağıda yer alan Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri iletişim numaralarından birisini aramanız gerekmektedir.

Daha sonra müşteri temsilcisine bağlanıp sim kartı blokesini kaldırmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcisinin sizlerden isteyeceği birkaç doğrulama bilgisini hattaki görevliye iletmeniz sim kartı blokenizi kaldırmanız için yeterli olacaktır. Böylelikle dakikalar içerisinde Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak sim kartı blokenizi kaldırmış olacaksınız.

  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Numaraları: 0850 220 00 00 ve 444 0 000

Ziraat Bankası ATM’sinden Sim Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

ziraat-bankasi-sim-kart
Ziraat Bankası Sim Kart

Ziraat Bankası sim kartı blokesini kaldırmanın en kolay yollarından birisi Ziraat Bankası ATM’leridir. Bu yolu uygulamak için gereken tek şey Ziraat Bankası banka kartına veya Ziraat Bankası kredi kartına sahip olmanızdır.

Kimseyle muhatap olmadan sim kartı blokesini kaldırmak için öncelikle herhangi bir Ziraat Bankası bankamatiğine gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra aşağıdaki basit adımları uygulayarak Ziraat Bankası ATM’si aracılığıyla sim kartı blokenizi kaldırabilirsiniz.

  • İlk adım olarak Ziraat Bankası ATM’sine kartınız koymanız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra ekranda diğer işlemler menüsüne geçiş yapınız ve burada ‘Bilgi ve Şifre İşlemleri’ seçeneğine tıklayınız.
  • Son olarak çıkan ekranda ‘Sim Kart Blokesi Kaldırma’ seçeneğine tıklayınız.

Bu basit üç adımı uyguladıktan sonra sim kartı blokeniz kalkacaktır.

Ziraat Bankası Şubelerinden Sim Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Ziraat bankası sim kartı blokesini kaldırma yollarından üçüncüsü ve son olanı herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmeniz olacaktır. Bundan önceki sim kartı blokesi kaldırma yollarını çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştiremiyorsanız tek yapmanız gereken bir Ziraat Bankası şubesine gitmek olacaktır.

Ziraat Bankası şubesine gitmeniz durumunda sim kartı blokesini kaldıramama gibi bir durum asla olmayacaktır. Ziraat Bankası şubesine gittiğinizde aşağıdaki adımları izleyerek sim kartı blokenizi kaldırabilirsiniz.

  • Şubeye gidip sim kartı blokesini kaldırmak için numara almak istediğinizi belirtip numaranızı alınız.
  • Numaranızda yazan sıra geldiğinde görevliye sim kartı blokesi sorunu yaşadığınızı ve sim kartı blokesini kaldırmak istediğinizi söyleyiniz.
  • Daha sonra bankada çalışan görevliye gerekirse kimlik kartınızı veriniz. Bu esnada görevli sizden birkaç bilgi isteyecektir. Bunları da görevliye aktardıktan sonra görevli sim kartı blokenizi kaldıracaktır.

Ziraat Bankası sim kartı blokesi kaldırmak için bu üç yol dışında basit ve hızlı herhangi bir başka yol yoktur. Siz de sim kartı blokesi durumunu yaşıyorsanız yukarıda yazan üç tane Ziraat Bankası sim blokesi kaldırma yolundan herhangi birisini uygulayarak sim kartı blokesini kaldırabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *