«
fastweb-mali-analiz-programi

Fastweb mali analiz, internet tarayıcıları üzerinden farklı analiz türlerinin yapılmasına olanak sağlayan bir programdır. Fastweb ile kullanıcılar, finans ve ekonomi gibi alanlardaki analiz süreçlerini daha kolay bir şekilde yürütebilmektedir. Ek olarak program, sahip olduğu arayüzü ile birlikte 2 farklı analiz özelliğini bünyesinde barındırmaktadır.  

Fastweb Mali Analiz Programı 

Fastweb mali analiz programı; bilanço dönemlerine ait analiz süreçleri gibi aşamaların yürütülmesini sağlamaktadır. İlgili analizler içerisinde, detaylı takip işlemlerinden oluşan grafik ögeleri gibi unsurlar yansıtılır. Ayrıca ekonomik faktörlere bağlı olan birçok parametre, Fastweb özellikleri dahilinde yer almaktadır. 

Fastweb Mali Analiz Pro ile Fark Yaratmak  

Kapsamı genişletilmiş ve alanında profesyonel niteliklere sahip kullanıcılar için Fastweb mali analiz pro yardımcı olmaktadır. Grafik analizlerinin yoğun, sektörel değerlendirmelerin daha sık ve aynı yanda yürütülebilen analiz süreçlerinin varlığı ile birlikte Fastweb mali analiz pro farkı ortaya çıkmaktadır. 

Fastweb Mali Analiz Pro Özellikleri

Programın özellikleri arasında tek bir tuşlama ile birçok haberin takibi ve bilanço dipnotlarının metinsel izlenimi bulunmaktadır. Ek olarak şirket künyelerinin görüntülenmesi ve finansal yapıdaki değişim ögelerinin saptanarak takip edilebilmesi gibi özellikler de yer almaktadır. 

Fastweb ile Temel Analiz Yapmak

Fastweb mali analiz programının birinci analiz özelliği içerisinde temel analiz yapma katkısı bulunur. En az orta vadeyi içerecek şekilde piyasa trendlerinin ve güncel gelişmelerin var olduğu senaryo modelleri, Fastweb ile oluşturulmaktadır. Bu analizler, tutarlılığı yüksek değerlerden meydana gelmekte ve yatırımcılarına yardımcı bir konumda yer almaktadır. 

fastweb-mali-analiz-programi-2

Fastweb ile Gelir Tablosu Yapmak

Bir şirketin içerisinde bulunduğu sektörler hakkında bilgiye sahip olması, şirketi ön plana çıkaran detaylardan birisidir. Bu süreçte gelirlerin takibi noktasında gelir tablosu oluşturma ve yönetme esasları, Fastweb programının diğer temel özelliğidir. Fastweb, ilgili esaslara uygun bir şekilde gelir tablosu takibini ve koordinasyonunu sağlar. 

Fastweb Mali Analiz ile Yürütülen İşlemler 

Fastweb mali analiz pro ile birlikte birçok işlemler bütünü tamamlanabilmektedir. 

İşlem Fastweb Pro
Dupont analizi +
Likidite oran analizi +
Piyasa çarpanları analizi +
Özet analiz +
Bilanço yapısı analizi +
Temettü performansı  +
Karşılaştırmalı analizler +

Fastweb ile Yapılabilecekler

Fastweb programı, analiz süreçlerini en güncele ulaşarak ortaya çıkarmaktadır. Buradan hareketle program dahilinde çeşitli grafik değerlerine erişim sağlama, bilanço miktarlarına ulaşma ve finansal işlemleri kontrol etme gibi katkılar meydana gelir. 

1- Haber Yönetimi

Kayda değer gelişmelerin not alınması, şirket ve muhasebe yönetiminde önemli bir noktadır. Bu noktaya göre bilanço verileri gibi analizlerin yanında doğru bir haber yönetimi süreci izlenmelidir. Fastweb mali analiz ise var olan süreçlerin, haber yönetimi faktörü çatısı altında tek bir noktadan kurumsal bir bakış açısı ile izlemenizi sağlar. 

2- Fastweb Mali Analiz Takibi

Bir veri girişine veya kaynağına ait mali analizler gerçekleştirebilmek, ekonomik dengenin ilerisi için ne seyirde devam edeceği yönünde tahmin etmeyi sağlar. Bu noktada Fastweb mali analiz takibi; finansal hareketlilik gibi faaliyetlerin karşılaştırılmalı, dönen varlık ve maddi duran varlık gibi grafiklerle destekleyerek analizlerini ortaya çıkarmaktadır. 

3- Güncel Rapor Çıkartma

Raporlama işlemlerinin dinamik unsurlara dayanması, bu alandaki genişletilmiş özelliklerin gereksinimini meydana getirmektedir. Fastweb programı da güncelliğini koruyan rapor faaliyetlerinin yürütülmesi sağlayarak ilgili gereksinimi karşılar. Ek olarak verilerin anında işlenmesinde etkin bir yapıda yer alır ve yaratıcı takip süreçleri yaratmada rol oynar. 

4- Finansal Tablo İzlenimi

Ekonomik verilerin değerlendirilmesi süreçleri, Fastweb sayesinde basite indirgenerek herkesin işlem yapabileceği bir zeminde yer alır. Bir şirketin alış ve satış faaliyetleri, öz sermaye tutarı ve piyasa değerine ait rakamların analizi; Fastweb özellikleri arasında bulunur. Bu noktada finansal bir tablo izleniminin katkılarından dolayı yüzdesel hesaplamalar daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir. 

5- Son Eklenen Analizler 

Fastweb programının son güncellemesi içerisinde birçok analiz süreçleri yer alıyor. Bu süreçler;

  • İstenilen seneyi içeren yıllık grafikler (başlangıç ve bitiş yılı arasındaki fark düzeyi, satış ve hisse değer aralıkları) 
  • Yatırım değerlerinin yükselişte olduğu şirket sıralamaları
  • Üçer aylık satış miktarlarının takip edilmesi gibi aşamaları içeren dönemsel analizler

Şeklinde yer alıyor. 

Bir Cevap Yaz

Aysel Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *