1. Anasayfa
  2. Genel Bilgi
  3. İstanbul Kart Faizsiz Kredi Başvurusu

İstanbul Kart Faizsiz Kredi Başvurusu

«
istanbul-kart

Para işlemleri konusunda da çok yönlü hizmetler sunan İstanbul kart, yeni dönemde vatandaşlara faizsiz kredi imkanı da vermektedir. Fibabank ile yapılan anlaşma ile dijital bir kredi özelliği taşıyan İstanbul kart Faizsiz Kredi Başvurusu fırsatı, vatandaşların hızlı bir şekilde başvurup olumlu sonuç almak istediği alanlar arasında da yer almaktadır.

Dijital kredi unsurları ve başvuruya dair cevaplanması gereken konular ise kredi miktarı, kredi süresi ve Faizsiz Kredi Başvurusu nasıl yapılır gibi başlıkları içermektedir.

İstanbul Kart nedir?

İstanbul Belediyesi ile BELBİM’in ortak olarak çalışmalar yaparak hizmet verdiği bir ulaşım kartıdır. Temel düzeyde birçok kategoride yer alan kişilere ulaşım hizmetleri sağlar.

Kredi Miktarı

istanbul-kart
istanbul-kart

Dijital kredi unsurları arasında yer alan maksimum ve minimum tutarlara göre, İstanbul Büyükşehir, BELBİM ve Fibabank’ın belirlediği kredi miktarı 500 TL ile 2500 TL arasında yer almaktadır. Başvuru isteği ve sonucuna göre 24 ay süresi itibariyle 2500 TL ile 5000 TL kredi imkanı da sağlanmaktadır.

Fibabank müşterisi olup olma şartı aranmadığı bu dijital kredi desteğinde, vatandaşlar belirlenen kredi miktarına göre İstanbul kartlarına dijital kredi miktarları yatırılmaktadır.

Kredi Süresi

Dijital kredilerinin onaylanması halinde, kredi sahiplerinin limitleri aylık olarak güncellenecek. Verilen bilgilere göre sunulan kredi imkanında süre bazlı olarak tek seferde 5000 TL’ye erişim sağlanacak.

Ancak bu noktada belirtilen husus ise kredi kullanıcıları, kredilerinden sonraki ayda tekrar faydalanmak isterlerse, İstanbul kartın limitinin boş olması gerekmektedir. Yani bir önceki aya ait herhangi bir borç tutarının olmaması şartı aranmaktadır.

İstanbul Kart Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

istanbul-kart

Dijital kredi desteğinin kazanılması adına birtakım başvuru adımları izlenilmesi gerekiyor. Bu adımlarda ilk olarak İstanbul kart mobil uygulamasının indirilmiş olması gereklidir. Dijital bir kredi olması sebebiyle başvuru yöntemi de dijital olarak belirlenmiştir.

Bu adımdan sonra “Dolu Dolu TL Yükle Özelliği” seçilerek açılıyor. Ardından kişisel kimlik bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi ve doğrulama süreci var oluyor. Bankanın doğrulama sürecinin tamamlamasının ardından dijital kredi miktarı, İstanbul karta yükleniliyor.

Yüklenen bakiye ise İstanbul dijital kart ile kullanılabiliyor veya kart aktarım talimatı ile farklı bir kullanım ile hizmete sunuluyor. Başvurunun dijital ortamda gerçekleşmesi ile kart Faizsiz Kredi Başvurusu ve izlenilmesi gereken adımlar nelerdir gibi kıstaslar tamamlanıyor.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *