1. Anasayfa
  2. Genel Bilgi
  3. Çiğköfteci Açmak için KOSGEB Desteği

Çiğköfteci Açmak için KOSGEB Desteği

«
kosgeb-destegi

Girişimciler KOSGEB desteği ile kendi işini kurabiliyor. Özellikle çiğ köfteci dükkanı açmak isteyenlerin satısında artış görülüyor. Peki, KOSGEB üzerinden çiğköfteci açılabilir mi?

Çiğköfteci Açmak İçin KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

Son dönemlerin en popüler meslekleri arasında çiğköftecilik bulunuyor. Bilinen çiğ köfteci firmalarından bayilik almak ve dekorasyonu tamamlamak için belirli bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor.

KOSGEB destekli çiğ köfteci dükkanı açma hakkınız bulunuyor. Yiyecek sektöründe zengin kredi paketleri sunan KOSGEB, çiğ köfteci dükkanı açmak isteyenlere de finansal destek veriyor. Türkiye’nin her yerine bayilik desteği veren firmalar bulunuyor. KOSGEB ‘ten aldığınız destekle sizde çiğköfteci dükkanı alabilirsiniz.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Karlı Mıdır?

KOSGEB tarafından verilen destek paketleriyle çiğköfteci dükkanı açabilirsiniz. Çiğköfteci açmak isteyenler sektör konusunda hala net bir bilgiye sahip değil. Peki, çiğköfteci dükkanı açmak karlı mı?

Çiğ köfte en çok sevilen hazır yiyeceklerden bir tanesidir. Son zamanlarda gittikçe yaygın hale gelen bu meslek kazandırmaya devam ediyor. Bulunduğunuz yerde çiğ köfteci açarak sizde gelir elde edebilirsiniz. Özellikle öğrencilerin yoğun olduğu yerde dükkan açarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Dükkan açmadan önce dikkatli bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

KOSGEB Destekli Çiğ Köfteci Nasıl Açılır?

Çiğ köfte dükkanı açmak isteyenler KOSGEB desteklerinden yararlanabilir. Kendi işletmesini kurmak isteyenler kredi destekleriyle hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. KOSGEB, gıda alanında çalışmak isteyen girişimcilere faizsiz kredi sunuyor. Bunun için projelerinizi getirmeniz yeterlidir.

KOSGEB’de Hangi Kredi Kategorisine Başvuru Yapılır?

kosgeb-destegi
KOSGEB Desteği

Çiğköfte bayisi açmadan önce bayilik mi yoksa imalathane mi kuracaklarına karar vermelidir. Eğer bayilik açacaksanız NACE bölümünde yer alan C kodu ile başvuru yapmanız gerekir. İmalat alanında dükkan açmak isteyenler şu kodları kullanabilir;

  • C-10; Gıda ürünleri imalatı,
  • C-10.8; diğer gıda ürünleri imalatı,

Destek programlarında başvuran kişilere daha detaylı bilgiler aktarılacaktır. Çiğköfteci bayilik almak isteyenler farklı kodlar üzerinden kredi taleplerini iletir.

Çiğ Köfteci Açarken KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

Kredi almadan önce KOSGEB girişimcilik destek programlarına başvuru yapmalısınız. Bu programlardan alacağınız sertifikalar üzerinden KOSGEB kredisine başvurabilirsiniz. İnternet üzerinden e-kobi kayıtlarını da yapmanız gerekir. Destek programlarında dört günlük kurs sonrasında sertifika almaya hak kazanırsınız.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *