1. Anasayfa
  2. Bankacılık
  3. Akbank Şikayet Nereye Yapılır?

Akbank Şikayet Nereye Yapılır?

«
akbank

Akbank, banka bünyelerinde yer alan hizmetler bazen müşterilerin aradığı kriterlere uymayabilir. Müşterilerin aradığı ve çözülmesini istediği problemler, bankanın sağladığı imkanlar dahilinde örtüşmediği durumlar mevcuttur. Bu durumlar itibariyle müşterilerin hem doğal bir hak hem de belirlenen yasalar gereğince şikayet etme hakları vardır. Peki, Akbank şikayet nereye yapılır?

Akbank Şikayet Nereye Yapılır?

Akbank da müşterilerinin yaşadığı sorunları dile getirmeleri için çeşitli hizmetler sağlamaktadır. Oluşturduğu iletişim kanalları ile müşterilerinin yaşanan sorunları bankaya ulaştırmasını, geri dönüşlerde bulunmasını ve uzman bir ekip ile mevcut sorunun çözülmesini sağlamaya çalışmaktadır.

Var olan bir sorunun ve şikayetin Akbank yetkililerine ulaştırılmasında resmi iletişim bilgilerini içeren: 444 25 25 numarası, mail adresi, web sitesi destek hattı, 0850 222 25 25 numarası ve Sikayetvar.com gibi iletişim kanalları ile şikayetler yapılmaktadır.

444 25 25 Numarası

akbank
akbank

Akbank’ın müşteri hizmetlerini içeren 444 25 25 numarası, kullanıcılara bilgilendirme yapmak için de çağrı gönderen bir numaradır. Bunun yanında içerisindeki sesli menüler ile kullanıcılara banka işlemlerinin dijital yol ile halledilme imkanı sunar. Aynı zamanda sesli menülerde yapılan teknik işlemler, kayıt altına alınarak daha iyi bir hizmet sunmaktaki var olabilecek sorunların da çözülmesi için bir yöntem olarak uygulanır.

Oluşabilecek bu sorunlardaki müşteri dönüşleri, banka için önem arz etmektedir. Müşterilerinin birebir olarak yetkili kişilerle konuşmak istemesi, 444 25 25 numarasını ön plana çıkarmaktadır. Müşterilerin yaşadığı sorunları çağrı yöntemi ile almak istemesi, Çağrı Hizmetleri’nin bu noktada yaşanılan şikayetlerle canlı destek olarak ilgilenmesini ortaya çıkarmaktadır.

Akbank Mail Adresi

Banka Müşterileri, birebir destek almak için genellikle çağrı hizmetlerini kullanırlar. Resmi olarak belirlenen banka iletişim numaraları ile şikayetlerini dile getirirler. Ancak bazı durumlarda olan şikayetin acil olmaması, çağrı hizmetlerinde yeterli desteği alamadığını düşünmek ve kurumsal bir çerçevede hareket eden insanların mail yöntemine alışkın olması gibi sebeplerden ötürü mail yolu ile şikayetler bankalara ulaştırılmaktadır.

Bu konuda güncel destek birimlerinin uzmanlığı ile mail yolu ile gelen şikayetlerle ilgilenmektedir. Akbank Kurumsal Mail adresine gelen şikayetleri inceleyip sorunun çözümüne dair geri dönüşler yapmaktadır.

Akbank Web Sitesi Destek Hattı

akbank

Müşterilerine birçok alanda destek hizmeti sunmaktadır. Çağrı hizmetleri ve mail yolu ile iletişimin yanında Akbank.com içerisinde yer alan canlı destek iletişim hattı ile kullanıcılarının şikayetlerini dile getirmekte yardımcı olmaktadır. Karşılıklı bir iletişimin var olan şikayetlere çözüm bulmakta etkin bir role sahip olması, web sitesi destek hattı ile daha önemli hale gelmektedir.

0850 222 25 25 Numarası

Akbank, müşterilerine şikayet unsurlarını dile getirmekte çağrı hizmeti uygulamaktadır. 444 25 25 numarası ile bu hizmeti sağlar. Ancak yaşanan yoğunluk ve bazen hat hizmetlerinin bağlanma sorunu gibi sorunların çözümü 0850 222 25 25 numarası ile çözülmektedir. Resmi hizmet numaralarından bir tanesi olan bu numara ile müşteriler, sahip olduğu sorunları dile getirmektedirler.

Sikayetvar.com

Sikayetvar.com kullanıcıların yaşadığı sorunları herkesin görebileceği şekilde belirttiği bir platformdur. Platform içinde resmi kuruluşların yer aldığı profiller içerisinde kullanıcılar sahip olduğu şikayetleri belirtirler.

Bu şikayetlerin temel düzeydeki ilk dönüşü, platform içinde resmi kuruluş tarafından yapılır. Geri dönüş içerisinde şikayetin büyüklüğü ve çözülme derecesine göre diğer şikayet kanallarına yönlendirilir. Sikayetvar.com üzerinden hareketle var olan şikayetlerin çözümü konusunda müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *