1. Anasayfa
  2. Bankacılık
  3. Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

«
yapi-kredi

Yapı Kredi günlük para çekme limiti olduğunu biliyor muydunuz? Bankalar, güvenlik sebebi ile bazı limit kısıtlamaları uygulamaktadır. Para akışının istenmeyen düzeylere ulaşması, girdi ve çıktılar noktasında yaşanabilecek takipsizlikler ve bu takipsizliklerin yasadışı para transferlerine neden olma ihtimali gibi olumsuz sonuçlar, çeşitli işlem limitlerinin var olmasına neden olmaktadır.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti

Bu limitlerin yapılan işlemlere ve miktarlara göre seviyeleri mevcuttur. Bu işlemlerin kategori haline gelmesinde yer alan işlem adları; yurtdışı para çekme, kartsız şans oyunları, nakit avans ve taksitli nakit avans toplamı, döviz alış ve satış toplamı, kartlı şans oyunları, havale, kartsız kredi ödeme, kartsız kredi kartı borç ödeme, kartsız para yatırma, kartlı veya QR kod ile para yatırma gibi işlemlerdir.

Yurtdışı Para Çekme

Yurtdışı para çekme işlemi, yabancı para birimlerinin değişkenliği ve ticaret hacmindeki yeri sebebiyle işlem limitinin uygulandığı bir para çekme talimatıdır. Talimat miktarı içerisinde uygulanan limit ise üst sınır olarak 1.000 USD miktarıdır.

Kartsız Şans Oyunları

yapi-kredi
Yapı kredi

Şans oyunlarında meydana gelen ani kazançlar ve bu kazançlarının takibinin de ödemeler bakımından hızlı bir şekilde olması gerekliliği, kartsız şans oyunları limitinin 1.000 TL olarak belirlenmesini sağlamıştır.

Nakit Avans ve Taksitli Avans Toplamı

Nakit avans, banka kullanıcılarının sıcak para elde etmek için var olan kredi limitinden para çekmesi olarak tanımlanır. Bu tanım içerisinde nakit avans ve taksitli avans toplamı limiti, Yapı kredi Bankası’nın belirlediği miktar içerisinde 10.000 TL’dir.

Döviz Alış ve Satış Toplamı

Döviz işlemleri, güncel banka işlemleri içerisinde en aktif işlem kapasitesine sahip bir işlem türüdür. Bu işlem türü içerisinde müşteriler, yatırım ve ihtiyaç temalı banka işlemleri gerçekleştirmek isterler. Döviz alış ve satış toplamı miktarı da bu isteklerin makul ve erişilebilir düzeyde olması için bir limit koyar. Yapı Kredi döviz aşı ve satış toplamı işlem limiti ise 15.000 USD miktarını içermektedir.

Kartlı Şans Oyunları

Kartlı şans oyunları, kişilerin sahip oldukları kart bilgilerinin belirli olması bakımından kartsız şans oyunları miktarına daha yüksek bir işlem limitine sahiptir. Bu limit, Yapı Kredi kartlı şans oyunları limiti olarak 20.000 TL’dir.

Havale

Havale işlemi, gönderici ve alıcı bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi sonucu yapılan bir para transfer işlemidir. Bu işlemin Yapı Kredi Havale işlemi olarak belirlenen miktarı ise 20.000 TL’dir.

Kartsız Kredi Ödeme

yapi-kredi

Kredi borcu ödeme işlemi, birçok şekilde yapılmaktadır. Kartsız kredi ödeme de kredi kartı borcu ödeme yöntemleri arasında yer alır. Yapı Kredi kartsız kredi ödeme limiti ise 50.000 TL’dir.  

Kartsız Kredi Kartı Borç Ödeme

Kredi kartı borç ödeme işlemi, aylık minimum ödeme tutarını tamamlama veya tümünü ödeme tercihini seçme gibi alternatiflerini barındırır. Bu alternatifler içerisinde Yapı Kredi kartsız kredi kartı borç ödeme işlem limiti ise 50.000 TL’dir.

Kartsız Para Yatırma

Herhangi bir kart olmadan kartız para yatırma işlemi, Yapı Kredi Bankası limiti olarak 50.000 TL’dir.

Kartlı veya QR Kod ile Para Yatırma

Yapı Kredi Bankası içerisinde mevcut olan kartlı veya QR kod ile para yatırma işlemi, belirlenen limit olarak 50.000 TL’dir.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *