1. Anasayfa
  2. Kripto Paralar
  3. Kripto Para Arttırma Yöntemi

Kripto Para Arttırma Yöntemi

«
kripto-para

Kripto para piyasasına giren veya girmeyi düşünen kişiler tabi ki kripto paralar nasıl artar sorusunun cevabını araştırıyor.

Öncelikle alım satım ve yatırım yapma yoluyla nasıl bir ilerleme kaydedilebilir bunu incelemek gerekir. Ekonomik kavramlardan biri olan varlığın alınıp satılması işlemi alıcıların satıcıya ödeme yapması şekline işler.

Eğer alım satım süreci finansal alanlarda gerçekleşecek ise yapılan varlıklar finansal araç ismini alır. Bunlarda hisse senedi, bono gibi araçlardır. Forex piyasasında ise para birimi paritesi, opsiyon, vadeli işlem, marjin ürünü, kripto para ve bunlara benzer araçlar olabilir.

Alım satım kavramı genellikle kişilerin kısa bir süreli dönemlerde bazı pozisyonlara girdiği ya da çıktığı kısa vadeli alım satımları ifade eder.  Ama bu varsayım bazen yanıltıcı olabilir. Çünkü alım satım yapma işi, günlük alım satımı, dalgalı alım satımı, trend alım satımı ve bu türdeki farklı stratejileri ima eder.

Yatırım yapmak ise kar elde etmeye dönük bir tahsis etme işidir. Buna, bir şirketi fonlamak ve kurmak için para kullanmak ya da ileride daha yüksek bir fiyattan satmak amacıyla bir arazi satın almak dahil olabilir.

Finansal piyasalarda genellikle ileride daha yüksek bir fiyattan satmak umuduyla finansal bir araca yatırım yapılır. Yatırım için en önemli unsur kâr beklemektir. Kâr beklentisi ROI olarak adlandırılır.  Alım satım işinin tersine, yatırım yapmak gelir sağlama amacı güder ve alım satıma oranla daha uzun vadelidir.

Burada yatırımcının temel amacı uzun vadede birikim yapmaktır. Bunu sağlamanın çeşitli yolları vardır. Ancak temel faktörleri tercih etmek iyi yatırım imkanları sunduğundan daha çok tercih edilir. Uzun vadede kâr elde etmek amaç olduğu için yatırımcılar genelde kısa süreli değişimleri dikkate almaz. Dolayısıyla kısa vadeli yatırımlarda pasif kalmayı tercih ederler.

Kripto Para Alım Satım – Yatırım Yapmak Ayrışımı

kripto-para
Kripto Para

Her iki grubun da öncelikli amacı piyasalar sayesinde kâr sağlamaktır. Ancak, bu amaç için atılacak adımlar birbirinden farklı olarak işler.

Yatırımcılar açısından bakılınca genelde uzun yıllar süren uzun vadeli aralıklarda gelir kazanımı önceliklidir. Bu yüzden kazanç sağlayan gelir miktarları da yüksek orandadır. Öte taraftan alım satım yapanlar, piyasada görülen dalgalanmalardan fayda sağlamaya çalışır.

Çok işleme tabi olduklarından küçük küçük kazanç sağlarlar. Bu noktada hangisinin size daha yakın olduğunu tespit etmek için kripto paralar nasıl artar sorusuna yönelik cevaplar aramanız gayet tabidir. Sonuçta piyasalar hakkında bilgi edinmek için çalışmalara başlarsınız ve öğrendikçe profesyonelleşirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *